Powrót do listy aktualności

POLECAMY: Animarkt 2017 czeka na projekty krótkometrażowych animacji realizowanych w technice lalkowej

Animarkt do 31 sierpnia czeka na projekty krótkometrażowych animacji i telewizyjnych odcinków specjalnych (do 25 minut) realizowanych w technice lalkowej. Na uczestników pitchingu oprócz nagród dla najlepszych projektów czeka sesja scenariuszowa z producentem i scenarzystą Wimem Vanackerem i sesja treningowa z historyk animacji i dziennikarką Nancy Denney-Phelps.

W pitchingu ANIMARKT w Łodzi mogą wziąć udział twórcy projektów animacji krótkometrażowych na etapie developmentu z całego świata, których czas trwania nie przekroczy 25 minut, a przynajmniej 80 proc. filmu zostanie wykonane w technice animacji lalkowej. Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń znajdują się na stronie: www.animarkt.pl. W jury pitchingu zasiądą: Véronique Encrenaz (szefowa projektów targów MIFA), Bartosz Kędzierski (reżyser filmów animowanych), Barbara Johansonova (producentka Ceska Televize). Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 31 sierpnia.

20729212_1447532735335556_6672916108321134539_n

Nagrodami w pitchingu ANIMARKT będą: aport rzeczowy Centrum Technologii Audiowizualnych w wysokości 60 tys. zł, 30 tys. zł i 20 tys. zł, licencja programu Dragonframe 4 wraz z kontrolerem Bluetooth, a także Nagroda specjalna Ale kino+ – zakupienie praw do emisji na antenie kanału Ale kino+ filmu zrealizowanego na podstawie wybranego projektu prezentowanego w czasie pitchingu. Szczegółowe informacje w wydarzeniu.

Warsztaty z Timem Allenem

Do 15 września trwa rekrutacja kandydatów na bezpłatne spersonalizowane warsztaty animacji lalkowej, które poprowadzi Tim Allen – animator z blisko 20-letnim stażem pracy na planach filmowych u takich reżyserów jak Tim Burton i Wes Anderson. W zajęciach będzie mogło wziąć udział 7 osób. Ich wyboru  dokona Tim Allen, a następnie dla każdego z uczestników opracuje on indywidualny zestaw ćwiczeń – tak, aby pracować nad tymi umiejętnościami, które tego najbardziej wymagają. Więcej informacji o warsztatach podczas Animarkt w wydarzeniu.