BASIA 2 – odcinki

Od 5 kwietnia do zobaczenia w kinach będą cztery epizody z życia Basi i jej rodziny.

 

„Basia i taniec” – Łukasz Kacprowicz

Basia i taniec

Pewnego dnia, za namową cioci Marty, Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca – będzie uczyć się gorącego flamenco! Basia też pragnie tego spróbować. Na szczęście zajęcia dla dzieci odbywają się równolegle i będzie mogła chodzić na balet razem z kuzynką. Przed pierwszą lekcją Basię z nerwów boli brzuch – a co, jeśli coś pójdzie nie tak? Przychodzi dzień, kiedy obydwie zaczynają lekcje, przy akompaniamencie chichotu Taty. Taniec okaże się dużym wyzwaniem, ale przede wszystkim – pouczającą przygodą!

 

„Basia i pieniądze” – Robert Jaszczurowski

Basia i pieniądze

W szafce pustki, a Tata wyjechał na konferencję – Mama, Basia i Janek wybierają się na zakupy do dużego sklepu. Trzeba kupić mleko i papier toaletowy. Basia i Janek już planują swoje listy – czekolada, batoniki, lalka, plastelina, papier do rysowania… Kto za to wszystko zapłaci? Rodzeństwo nie dowierza, że pieniądze nie wychodzą ze ściany, tylko trzeba na nie zapracować. Uczą się, że gratis nie oznacza za darmo oraz, że na trudnej drodze kompromisu można dostać… czekoladę.

 

„Basia i gotowanie” – Łukasz Kacprowicz

Basia i gotowanieZmęczona gotowaniem Mama zarządza bunt – kolacji nie będzie. Ona pójdzie poczytać, a Basia, Tata i Janek sprzed telewizora ruszą do kuchni. Od poszukiwania sosu pomidorowego do precyzyjnego tarcia sera – powstanie wyjątkowe danie w paski, ale zanim uda się (w końcu!) zjeść kolację, to wydarzy się parę wypadków, które pokażą Basi, że gotowanie to sztuka… nie tylko kulinarna!

 

 

„Basia i telewizor” – Marcin Wasilewski

Basia i telewizor

Basia jest chora i wszystko wydaje się nudne – leżenie w łóżku, oglądanie deszczu za oknem, rysowanie zaproponowane przez Mamę. Kusi za to telewizor – najlepszy przyjaciel na słotne dni. Ale czy na pewno? Basia zalega przed ekranem i coraz bardziej wciąga się w serialowe dzieje Marii Celebes. Mama jest zła – telewizja jest wrogiem wyobraźni! Zbiegiem okoliczności następnego dnia urządzenie przestaje działać. Basia organizuje własny program telewizyjny i wciąga całą rodzinę w tworzenie nowych odcinków o                                                                                                              przygodach Basi Celebes!