Powrót do listy aktualności

“Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” w kinach od 8 marca

O FILMIE

Biuro detektywistyczne B1v4Maja i Lasse jeszcze się nie znają, a o istnieniu Biura Detektywistycznego nawet nie śni się przebojowej i wygadanej Mai oraz nieśmiałemu i posłusznemu Lassemu. Ich drogi nie przecinają się do momentu ogłoszenia konkursu w szkole w Valleby – nagrodą jest księga Hammarabi, w której spisano zasady dobrej komunikacji i rozstrzygania sporów. Na kilka dni przed rozpoczęciem zmagań nieoczekiwanie znika wystawiony w auli starodruk. Chwilę przed zaginięciem księgi znajdują się tam Maja i Lasse i to na nich pada pierwsze podejrzenie. Pracownicy szkoły oskarżają Maję. Żeby udowodnić jej niewinność para przyszłych detektywów zaczyna współpracować i rozpoczyna poszukiwanie prawdziwego sprawcy. Nagle wszyscy stają się podejrzani: dozorca, nauczyciel wf-u, ekscentryczna bibliotekarka, a nawet dyrektorka szkoły. Kto jest prawdziwym złodziejem?

Odkrywanie pierwszej tajemnicy to nie tylko początek pięknej przyjaźni, ale też mierzenie się z wyzwaniami, które dotyczą każdego z nas: strachem przed odrzuceniem, kłamstwem, do którego trudno się przyznać, a w końcu zrozumieniem i zaufaniem.

Premiera filmu 8 marca.

WSPÓŁFINANSOWANIE

Svenska Filminstitutiet, Kreatywna Europa

PARTNER 

Wydawnictwo Zakamarki

PATRONI MEDIALNI

WP, Nasze Miasto, Czas Dzieci, Co jest Grane24, Filmweb, AMS, Radio Kolor, Radio Ram, Radio Poznań, Magazyn Książki, Ryms, Ładne bebe, Lubimy Czytać

OBSADA I INFORMACJE TECHNICZNE

Gatunek: aktorski, kraj: Szwecja, rok produkcji: 2018, wersja językowa: dubbing, czas trwania: 89 minut, kategoria wiekowa: 6+

 

reżyseria: Josephine Bornebusch

scenariusz: Henryk Engström, Mattias Grosin

zdjęcia: Mats Axby

obsada: Ester Vuori, Frank Dorsin, Katrin Sundberg, Jonas Karlsson, Tomas Norström

 

OBSADA DUBBINGU

Ewa Serwa – dyrektorka szkoły
Leszek Zduń – nauczyciel angielskiego
Marcin Troński – komisarz policji / wuefista
Jarosław Domin – woźny
Elżbieta Gaertner – bibliotekarka
Hanna Kinder-Kiss – narratorka
Klementyna Umer
Maja Konkel
Karol Kwiatkowski
Antoni Scardina

Lektor: Maciej Gudowski

SERIA WYDAWNICZA

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai to seria książek Martina Widmarka ilustrowana przez Helenę Willis. Ukazuje się w Polsce już od dekady i jest obecnie jedną z najpopularniejszych propozycji literackich dla dzieci. Do tej pory Wydawnictwo Zakamarki opublikowało 25 części serii oraz sześć tomów specjalnych. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach.Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

DYSTRYBUCJA

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

KONTAKT DLA PRASY:

Anna Szyrska
anna.szyrska@nowehoryzonty.pl

tel.: 532 117 086

Ewa Muszkiet

ewa.muszkiet@nowehoryzonty.pl

tel.: 608 430 487