Powrót do listy aktualności

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra. Film w kinach już 11 listopada!

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra.
Film w kinach już 11 listopada!

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella nostraNa ekranach polskich kin zagości 11 listopada wyjątkowa propozycja dla młodych widzów –  filmowa wersja kultowej szwedzkiej serii książek –  “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”.  Pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygody dwójki małoletnich detektywów na tropie tajemnicy diamentu z fantastycznym polskim dubbingiem. W polskiej wersji językowej  w rolach szefowych mafii:  Agnieszka Dygant i Małgorzata Kożuchowska. Prezentujemy polski plakat filmu.

W małym cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse (Antoni Scardina) i Maja (Amelia Natkaniec) pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary – okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola (Agnieszka Dygant) i zabójczo słodka Clara (Małgorzata Kożuchowska). Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

____

“Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Seria opowiada przygody Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Film “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”  jest  laureatem Złotego Żuka (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu) i filmem konkursowym na Festiwalu Kino Dzieci. Honorowy patronat nad polską premierą filmu objęła Ambasada Szwecji.

Film zagości na ekranach polskich kin  już 11 listopada w ramach najnowszego projektu  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty „Kino Dzieci Prezentuje”.