Powrót do listy aktualności

BLANKA w kinach od 6 lipca

Tytułowa Blanka żyje w świecie, w którym wszystko ma wymierną wartość – nawet przyjaźń, wolność czy szczęście. Kohki Hasei z lekkością i subtelnością zadaje niebywale uniwersalne pytania o to na ile człowiek sam kreuje swój los, a na ile jest uwarunkowany środowiskiem, w którym dorasta. „Blanka” to film, który za sprawą warstwy wizualnej oraz bezpretensjonalnego mówienia o potrzebie bliskości i troski na długo pozostaje z widzami.

7 LIPCA – SPECJALNY POKAZ FILMU Z WARSZTATAMI FUNDACJI KOSMOS DLA DZIEWCZYNEK

LISTA KIN, KTÓRE GRAJĄ „BLANKĘ”

„Blanka”, podobnie jak „Lato 1993″, to z jednej strony mocna propozycja dla dorosłych widzów, z drugiej wartościowa opowieść dla młodszej widowni (9+), dlatego też film pokazujemy w dwóch wersjach językowych: oryginalnej z polskimi napisami oraz z polskim lektorem na pokazach porankowych.

„Blanka” to trzeci z tytułów o wyjątkowych dziewczynkach, które Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w ostatnich miesiącach wprowadza na ekrany kin. Każdy z filmów pokazuje dziewczynki jako mądre, kompetentne, odważne i kreatywne oraz skupia się na zwyczajnych bohaterkach, nie księżniczkach i nie heroskach z nadprzyrodzonymi mocami.

„Blanka”, reż. Kohki Hasei, Filipiny, Japonia, Włochy 2015, napisy polskie / lektor, 75 min, kategoria wiekowa: 9+

PLAKAT

PATRONI MEDIALNI