Powrót do listy aktualności

Cykl Kino Dzieci na 19. MFF Nowe Horyzonty

Od trzech lat z programową pomocą organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, podczas MFF Nowe Horyzonty, w ramach cyklu Kino Dzieci, zobaczyć można mądre, angażujące kino dla młodych widzów. W tym roku na cykl złoży się, aż siedem tytułów, uzupełnieniem pokazów  będą specjalne warsztaty dla dzieci. Oto jak prezentuje się plan tegorocznych wydarzeń:

(dla dzieci od 4 lat)
reż. Linda Hambäck / Szwecja 2017 / 65’
27 lipca (sobota) godz. 10.00.

Warsztaty: Lupa to nieodłączny element detektywa. Na warsztatach zaprojektujemy i wykonamy własne lupy, dając nowe życie wieczkom po napojach.

(dla dzieci od 6 lat)
reż. Edmunds Jansons / Litwa, Polska 2019 / 70’
27 lipca (sobota) godz. 13.00.

Warsztaty: Na warsztacie zostaniemy animatorami i stworzymy własne historie. Każde dziecko przygotuje swój osobisty, przenośny zestaw animatora, wykorzystując karton po pizzy, który stanie się makietą, oraz tworząc własnych bohaterów  z materiałów plastycznych.

(dla dzieci od 6 lat)
Rasmus A. Sivertsen / Szwecja 2018 / 80’
3 sierpnia (sobota) godz. 10.00.

Warsztaty: To będzie odlotowy warsztat! Stworzymy własne JETPACKI. Czym jest jetpack? To plecak, który przy użyciu wyobraźni, zabierze Nas w kosmiczną podróż.

(dla dzieci od 6 lat)
reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt / Estonia, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania 2018 / 79’
28 lipca (niedziela) godz.13.00.

Warsztaty: Film zainspiruje Nas do odbycia podróży do świata owadów. Na warsztacie, stworzymy własne figurki owadów, takich które naprawdę istnieją, lub całkiem nowych gatunków, żyjących w naszej wyobraźni.

(dla dzieci od 4 lat)
reż. Marcin Wasilewski, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz / Polska 2019 / 45’
4 sierpnia (niedziela) godz. 10.00.

Warsztaty: Basia bawi się w teatr, a my z Basią. Na warsztacie stworzymy kukiełki – kolorowych bohaterów – którzy wystąpić będą mogli, w kartonowym telewizorze.

(dla dzieci od 4 lat)
reż. Arne Lindtner Næss / Norwegia 2013 / 74’
28 lipca (niedziela) godz. 10.00.
(dla dzieci od 6 lat)
reż. Magnus Martens / Norwegia 2007 / 73’
4 sierpnia (niedziela) godz. 13.00,
Warsztaty dla obu powyższych filmów: Scrapbooking – hasło główne warsztatu, to metoda ozdabiania stron i albumów. Do tworzenia kolorowych, pełnych kadrów notesów, wykorzystamy ilustracje, grafiki, zdjęcia, kolorowe tasiemki, pianki i wszystko inne, co znajdzie się w zasięgu naszego wzroku.