Powrót do listy aktualności

Do 15 października trwa nabór na 3. edycję Kino Dzieci.Pro

Ostatnie dni zgłoszeń do Kino Dzieci.Pro – programu skierowanego do scenarzystów i producentów, którzy chcieliby rozwinąć swój pomysł na film dla dzieci od pomysłu spisanego na kilku stronach do drugiej wersji scenariusza wraz z podstawowymi założeniami produkcyjnymi.

kidsfilmforum_szuba_13

Kirsten Bonnén Rask na Warsaw Kids Film Forum, fot. Kamila Szuba

W ramach programu pracuje 8 zespołów podzielonych na 2 grupy, z których każda ma swojego tutora scenariuszowego (Kirsten Bonnen Rask lub Philip Lazebnik). Podczas całych warsztatów wszyscy producenci mają również konsultacje z tutorem producentów (Ronald Kruschak). Wybrane projekty otrzymają możliwość wzięcia udziału w pitchingu podczas Warsaw Kids Film Forum 2018.

Koszt udziału w 3. edycji Kina Dzieci.Pro to 5000 zł + VAT. Koszt obejmuje uczestnictwo 2 osób (scenarzysta i producent) w 4. sesjach warsztatowych oraz sesjach on-line. Na warsztaty przyjętych zostanie 8 zespołów (scenarzysta i producent).

Rekrutacja trwa do 15 października 2017. Kino Dzieci.Pro realizowane będzie między grudniem 2017 a wrześniem 2018. Dodatkowe daty, informacje o programie i rekrutacji na stronie www.kdpro.pl.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać dodatkowe materiały w języku angielskim (spis na stronie programu) na adres kidsindustry@nowehoryzonty.pl.

Kino Dzieci.Pro to trzecia edycja programu developmentowego, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Program współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kino Dzieci.Pro zapewnia:

  • merytoryczne wsparcie scenarzystów w trakcie pisania scenariusza dzięki indywidualnym konsultacjom, wykładom i warsztatom dotyczącym budowy, struktury scenariusza, tworzenia bohaterów, pisania dialogów w filmie dla dzieci;
  • merytoryczne przygotowanie producentów do developmentu filmu oraz do jego późniejszej realizacji;
  • rozwój projektu od etapu treatmentu do drugiego draftu scenariusza;
  • dla najlepszych projektów możliwość wzięcia udziału w pitchingu na zakończenie kursu przed gronem międzynarodowych i polskich ekspertów oraz decision makerów podczas Warsaw Kids Film Forum.

Informacje o programie, tutorach i projektach biorących udział w poprzedniej edycji na www.kdpro.pl.