Powrót do listy aktualności

Dzień Dziecka świętuj w kinie!

Festiwal Kino Dzieci zaprasza na Dzień Dziecka pełen filmowych przygód. Świętujemy nie tylko 1 czerwca. Oddajemy dzieciom kina na wiele dni mając nadzieję, że spędzą je wspólnie z nami i naszymi bohaterami.

DD2016-wydarzenie-fb

HARMONOGRAM PROJEKCJI
DĄBROWA GÓRNICZA
EŁK
GLIWICE
JAROCIN
POZNAŃ
SIENNO
TCZEW
SZCZECIN
WARSZAWA

Od czasów najdawniejszych, na które pozwalają nasze wspomnienia, Dzień Dziecka przypada na
1 czerwca. To dzień, którego każdy młody człowiek wypatruje z utęsknieniem, bo mieć swój dzień, to ważna sprawa. A gdyby tak kino uczynić miejscem, gdzie dzieci przez cały czerwiec mogą poczuć, że czas się zatrzymał i że w kinie pokazywane są filmy zrobione specjalnie dla nich, pochodzące z różnych zakątków globu, opowiadające historie dla najmłodszych ważne i mądre, porywające i wzruszające?

W kilkunastu miastach w Polsce (m.in. w Warszawie w Kinie Muranów, we Wrocławiu w Kinie Nowe Horyzonty, w Ełckim Centrum Kultury, w Jarocinie w Kinie Echo, w Poznaniu w Kinie Muza, w Szczecinie w Klubie Delta, w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w Kinie Amok w Gliwicach) pokazywane będą filmy wybrane specjalnie dla najmłodszych – od przedszkolaków po uczniów szkół podstawowych. Wśród propozycji filmowych znajdą się te pełne czarów, ukazujące siłę pragnień, wyobraźni i tego, jak dzieciom żyje się z dorosłymi („Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”, „Jill i Joy” oraz krótkie metraże m.in. „Mały Gruffalo”). Niezwykłe przygody nieszablonowych bohaterów będzie można przeżywać dzięki przepięknej animacji nominowanej do Oscara – „Ernestowi i Celestynie”. A dla amatorów rozwiązywania zagadek świetną propozycją jest „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” – o młodych detektywach, których przygody śledzą na całym świecie!

Nie lada gratką dla młodych kinomanów będzie specjalny pokaz „Kacpra i Emmy na safari” – czwartej części ulubionej pary przedszkolaków. Film ten znajdzie się w sekcji konkursowej podczas trzeciej edycji festiwalu Kino Dzieci, który na jesieni zagości w kilkunastu miastach Polski.

To niejedyny przedsmak jesiennego święta kina dla dzieci. Organizatorzy bowiem zapraszają na Dzień Dziecka z Kinem Dzieci i jest to zaproszenie nie tylko do sali kinowej na filmy, ale również do podróżowania. Swoistymi patronami wydarzenia są, zdawałoby się niepozorne, jeże, które udają się na wakacje. Wy i wasze dzieci możecie pomóc im w podróżach. W kinach czekać będą na was pocztówki, które będziecie mogli wysłać z wakacji oraz gra memory, dzięki której pomożecie spakować się jeżom na wakacje.

To tylko część z tego, co czeka na was podczas Dniu Dziecka z Kinem Dzieci.

Śledźcie informacje na Facebooku.