Powrót do listy aktualności

Emocje – jak o nich rozmawiać z dziećmi? Wykład dla rodziców i nauczycieli

Emocje – jak o nich rozmawiać z dziećmi? – wykład Wojciecha Eichelbergera dla rodziców, opiekunów i nauczycieli
20.09 (piątek), 17:00-18:30, Kino Muranów, Warszawa, ul. Gen. Andersa 5, bilety do nabycia w kasie kina i na stronie www.kinomuranow.pl

Zdaniem Wojciecha Eichelbergera (autora m.in. książki „Jak wychować szczęśliwe dzieci”), aby rodzice byli w stanie rozmawiać z dziećmi o emocjach, muszą najpierw nauczyć się rozmawiać o nich ze sobą. Wykład będzie próbował odpowiedzieć na pytania: jakie są źródła trudności dorosłych w rozmawianiu o emocjach i w jaki sposób te ograniczenia niwelować? Jak rozmawiać o emocjach z dziećmi, biorąc pod uwagę specyfikę tej grupy? Uzupełnieniem wykładu będą praktyczne wskazówki, rozwiązania i podpowiedzi dla dorosłych.

Wojciech Eichelberger – psycholog, psychoterapeuta i trener. Współtwórca Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia. Stypendysta Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles (1976) i Zen Center of Rochester (1980). Autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.