Powrót do listy aktualności

Festiwal otworzymy niestandardowo!

Festiwal Filmowy Kino Dzieci rozpocznie się zupełnie inaczej niż dzieje się to zazwyczaj – od rodzinnego, filmowego śniadania w sobotni poranek 27 września w kilkunastu warszawskich i wrocławskich kawiarniach.

Podczas Kina Dzieci równie ważne, co oglądanie jest dzielenie się filmowymi emocjami, zabawa i rozmowa. Takie niezwykłe święto kina dla dzieci należy też zainaugurować w sposób wyjątkowy. Już 27 września  zapraszamy do najlepszych warszawskich (od godz. 10:30) i wrocławskich (od godz. 10:00) kawiarni na śniadanie filmowe, podczas którego będzie można zobaczyć najpiękniejsze krótkie metraże z całego świata, które zdobywają liczne nagrody na przeglądach i festiwalach. Seanse będą przeplatane z warsztatami plastycznymi i rozwojowymi, w których będą mogli wziąć udział rodzice i ich dzieci.

FF Kino Dzieci_kawiarnia z napisem_2

W kawiarniach zobaczymy między innymi:

Jeżyki w mieście | Litwa, 2012 – niezwykle urokliwą animację lalkową, zderzającą świat ludzi z naturą.

Niesforny bit  | Hiszpania 2013 – pomysłowo przewrotną historię o tym, jak nie łatwo jest zapanować nad nowoczesną technologią

Pogoda w kratkę  | Niemcy 2011 – mądrą i zabawną opowieść o konsekwencjach ekologicznych, której narratorami są same dzieci.

Szczegółowy program śniadania filmowego znajduje się na stronie kinodzieci.pl w zakładce harmonogram oraz na naszym fanpage’u

Warszawa – akcja kawiarniana

Wrocław – akcja kawiarniana