Powrót do listy aktualności

Festiwal startuje już za 2 dni! Rozpoczynamy od filmowego śniadania w Warszawie i we Wrocławiu

Kino Dzieci – nowy festiwal dla najmłodszych widzów startuje już za 2 dni! Zamiast oficjalnej gali dla wybrańców zainaugurują go otwarte filmowe śniadania w kilkunastu warszawskich i wrocławskich kawiarniach. Zaproszenia niepotrzebne. Wstęp wolny dla wszystkich!

Chcemy, by udział w naszym festiwalu był wspaniałą rodzinną przygodą. Zachęcamy dzieci, rodziców i dziadków do wspólnego przeżywania kina, rozmów i zabaw filmem – mówi Maciej Jakubczyk ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, które jest pomysłodawcą i organizatorem Kina Dzieci. – Główna część festiwalu trwać będzie od 28 września do 5 października w Muranowie oraz kilkunastu innych miastach w Polsce. Ale wychodzimy także poza mury kina, do miejsc gdzie rodzice z dziećmi lubią spędzać czas. Wspólnie z 14 warszawskimi kawiarniami przygotowaliśmy filmowe śniadania, które w sobotę otworzą festiwal.

To będzie skondensowana próbka festiwalowych wrażeń. Uczestnicy śniadań zobaczą specjalnie przygotowany zestaw krótkich metraży. Będzie wśród nich m.in. animacja „Niesforny bit” opowiadająca o tym, jak trudno zapanować nad nowoczesną technologią oraz zabawna ekologiczna historyjka „Pogoda w kratkę”. Warto zwrócić uwagę także na „Jeżyki w mieście” pełną uroku litewską animację o zderzeniu świata zwierząt i ludzi. To produkcja nagrodzona podczas Berlinale 2014 Kryształowym Niedźwiedziem w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego. – To ważny punkt w naszym repertuarze ponieważ jeże są „maskotkami” Kina Dzieci – dodaje Maciej Jakubczyk. Pokazy krótkich metraży przeplatane będą warsztatami plastycznymi nawiązującymi do filmowych wątków.

Śniadania w Warszawie wystartują w sobotę (27 września) o godz. 10.30 w kawiarniach: Kredkafe, Plakatówka, Państwo Miasto, Bajkolandia (na Ursynowie i Bemowie), Bar Studio, Prochownia, Kicia Kocia, Pawilon Kulturalny, Figa z makiem, WarsandSawa, Towarzyska i Pompon. Wyjątkiem jest Mito art.café.books, które zaprasza o godz. 13.30. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny.
Szczegółowy harmonogram tutaj

Śniadania we Wrocławiu wystartują w sobotę (27 września) o godz. 10.00 w kawiarniach: Czekoladziarnia z bawialnią Połaniecka, Nowa Café, Restauracja Noce i Dnie, Cocofli – books art cafe wine bar i Akademia Młodego Kucharza. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny.
Szczegółowy harmonogram tutaj

Dołączcie do naszego wydarzenia na facebooku!