Powrót do listy aktualności

TOP 10 Kina Dzieci według Joanny Żak

Joanna Żak, dyrektorka Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, poleca swoje ulubione filmy i wydarzenia nadchodzącej edycji. Zobaczcie czego nie przegapić na 5. FF Kino Dzieci!

20180913_160820

Ja i pchła – Magia i urok początków kina powracają w tej tworzonej na oczach widzów animacji o losach ulicznego psiaka. Jak mówią twórcy spektakl oparty jest na prawdziwej historii psa, który pewnego dnia pojawił się w życiu rodziny i został w niej przez kolejnych 18 lat (Wydarzenie specjalne).

Supa Modo – wzruszająca opowieść o Jo, miłośniczce filmów o superbohaterach, której kino dodaje siły w walce z chorobą. Obowiązkowy film dla wszystkich, którzy nie wierzą w supermoce (Konkurs główny, 9+).

Królowa Niendorfu – skąpana w ciepłym, letnim świetle historia dorastającej Lei, która nie nadaje już na tych samych falach co jej koleżanki, ale z trudnością poszukuje nowych przyjaźni. Opowieść o czasie, momencie w życiu młodego człowieka, który może zmienić w nim wszystko (Konkurs filmowych odkryć, 9+).

Ceres – poetycki i szczery dokument o czwórce młodych bohaterów, którzy dorastając na farmach i gospodarstwach rolnych uczestniczą w naturalnym cyklu życia. Ten film to świadectwo niezwykłej dojrzałości bohaterów, opowieść o korzeniach wiążących nas z miejscem dorastania, ale także o tym, jak zmieniający się świat wpływa na nasze relacje z naturą (Konkurs filmowych odkryć, 12+).

Mirai – przepiękna animacja o emocjach jakie towarzyszyć mogą pojawieniu się nowego dziecka, ale także o poznawaniu swojego miejsca w drzewie genealogicznym rodziny (Konkurs główny, 6+).

Ariol – adaptacja komiksu o przygodach niebieskiego osiołka Ariola. Oj, bardzo chciałabym należeć do jego szalonej bandy przyjaciół. Przygody Ariola przypominają wszystko, co najlepsze w słynnej serii przygód Mikołajka – są pełne humoru i pozytywnej energii (Kino Dzieci z nosem w książkach, 7+).

Wiedźmy – zanim, jak głoszą plotki zza oceanu, pojawi się nowa adaptacja klasyki literatury dziecięcej autorstwa Roalda Dahla, przypominamy tę kultową z 1990 roku. Pełna sprytu i humoru opowieść o dziarskim chłopcu, który chce uratować wszystkie dzieci na świecie przed zamianą w myszy (Kino Dzieci z nosem w książkach, 10+).

Jazzoo – prawdziwie jazzowa improwizacja na ekranie, bo w świecie muzyki i fantazji wszytko może się wydarzyć. Jazzoo to zaproszenie do świata nieograniczonej wyobraźni, w której nikogo nie dziwi, że koala chce skakać tak jak kangur  (Krótkie historie, 4+).

Pippi Pończoszanka – Prawdziwa bohaterka. Nieustraszona, bezinteresowna i pełna energii dziewczynka, która od lat dodaje otuchy i wiary we własne zdanie. Pippi trzeba poznać (Kino Dzieci z nosem w książkach, 7+).

Chłopiec i świat  – jedna z najpiękniejszych animacji ostatnich lat, opowiedziana bez słów, mocą obrazu i muzyki. Chłopiec wyrusza w podróż, śladami swojego ojca, który opuścił wioskę na rzecz pracy w wielkim mieście. Oczami małego bohatera poznajemy piękno i problemy świata (Mam 5 lat – urodziny Kina Dzieci, 10+).