Powrót do listy aktualności

Gimnazjaliści, licealiści – świat filmu czeka na Was!

Festiwal Filmowy Kino Dzieci adresowaliśmy do osób do 12 roku życia. Aktualnie prowadzimy rekrutację do nowej edycji projektu filmowego tym razem dla młodzieży.

Zapraszamy na 8. edycję Filmu na Horyzoncie: REMIKSUJMY KINO
Film na horyzoncie to całoroczny internetowy kurs tworzenia filmów uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nowa edycja projektu pokaże uczestnikom, jak przedłużyć życie ich ulubionych filmów. Będziemy tworzyć trailery, tutoriale, dokumenty a nawet teledyski!
Praktyka czyni mistrza, wiec do dzieła!

Na czym to polega?
Przyjmujemy zgłoszenia od zorganizowanych grup młodych filmowców. Kurs trwa przez dwa semestry: w pierwszym grupy będą miały do wykonania 1 zadanie rekrutacyjne (remake ulubionej sceny filmowej)+3 zadania (tuturial, reportaż i trailer) – na wykonanie każdego z nich będą przeznaczone 3-4 tygodnie; w drugim semestrze grupy pracują nad własnym filmem, praca podzielona jest na 3 etapy (scenariusz, zdjęcia, montaż) – na wykonanie każdego z nich ekipy mają po 4 tygodnie.

Jak się zapisać?
W grupie pracuje się efektywniej. Wybierzcie swoją ekipę, wyznaczcie lidera i poproście nauczyciela o opiekę nad Waszą grupą. Dalej to już całkiem proste:
Rejestrujecie się na www.filmnahoryzoncie.pl. Lider grupy otrzyma link do wysłania zadania rekrutacyjnego (remake ulubionej sceny filmowej). Niezależne jury oceni Wasze prace i ogłosi które grupy zostały zakwalifikowane do 8 edycji Filmu na Horyzoncie. Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny.

Zadanie rekrutacyjne
Filmy, które zrobiły na nas duże wrażenie, pamiętamy jeszcze długo po zakończeniu seansu. Jeśli jakaś produkcja cieszy się dużą popularnością, to możemy być pewni, że wkrótce powstanie jej sequel, albo prequel, a kiedyś ktoś, może w innym kraju, zrobi jej remake.
Teraz czas na Was! Wybierzcie film, który najlepiej Was wyraża i nakręćcie remake wybranej sceny.
Liczy się pomysł i kreatywność! Na Wasze prace czekamy do 14.11.2014.

Dlaczego warto?
Otrzymacie od nas dostęp do wyboru ciekawych materiałów dodatkowych(inspirujące teksty, przykładowe filmy, materiały audiowizualne). Będziecie mieli możliwość współpracy z profesjonalnymi twórcami filmowymi a wasze prace będą walczyć o niezwykłą nagrodę główną. Dodatkowo Wasze filmy, będzie mógł zobaczyć cały świat! – najlepsze prace wyślemy na międzynarodowe festiwale i przeglądy twórczości młodzieżowej.

Nie zwlekajcie! Świat filmu czeka właśnie na Was!
Szczegóły i zapisy: www.filmnahoryzoncie.pl
Dołącz do wydarzenia na facebooku!

Partner projektu: T-Mobile