Powrót do listy aktualności

Rodzinna komedia, która skradnie wasze serca! „Jak ukraść psa” w kinach od 1 czerwca

Od Dnia Dziecka w repertuarach wybranych kin studyjnych hit 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, czyli „Jak ukraść psa” w reżyserii Kima Sung-Ho, wzruszająca i magiczna ekranizacja bestsellera z 2007 r. autorstwa amerykańskiej pisarki Barbary O’Connor.

Lista kin, które grają film dostępna jest tutaj.

Jakukrascpsa2_maly

„Jak ukraść psa” zdobyło liczne nagrody na festiwalach kina dziecięcego w Polsce: Kwiat Paproci – Nagrodę Dziennikarzy na 3. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, Nagrodę  Jury Międzynarodowego, Nagrodę Jury Dziecięcego i Nagrodę Jury Nauczycieli na 33. MFF Młodego Widza Ale Kino!

O FILMIE
Życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami – dziewczynka musi mieszkać z mamą i młodszym bratem w niewielkiej furgonetce, ale cicho sza! To tajemnica. Wie o tym tylko Chae-rang, przyjaciółka Ji-so ze szkoły. Urodziny Ji-so już za miesiąc – w planach jest huczna impreza dla całej klasy u niej w domu. Nie ma innego wyjścia – dziewczynka musi kupić dom, i to jak najszybciej. Podobno wystarczy 500 dolarów. Tylko skąd je wziąć? Najprościej byłoby chyba oddać psa bogatemu właścicielowi i dostać za to nagrodę. Trzeba go najpierw uprowadzić, ale nie ma problemu – tak się składa, że dziewczyny mają już upatrzone właściwe zwierzę. Wolly należy do starszej i bardzo bogatej kobiety, właścicielki restauracji, w której pracuje mama Ji-so. No to do dzieła!

Zobacz zwiastun!

PL_Jak-ukraść-psa_16.05_maly „Jak ukraść psa”
(„How To Steal a Dog”)
Reżyseria: K. Sung-Ho
Kraj i rok produkcji: Korea Płd. 2014
Czas trwania: 109 min.
Wersja językowa: Lektor
Kategoria wiekowa: 7+
Dystrybucja w Polsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

„Jak ukraść psa” do kin wprowadza Kino Dzieci Prezentuje, marka dystrybucyjna Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, specjalizująca się w filmach dla młodych widzów.