Powrót do listy aktualności

Jury ECFA

Podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci filmy z Konkursu głównego po raz drugi oceni i przyzna swoją Nagrodę Kwiatu Paproci międzynarodowe jury złożone z reprezentantów European Children’s Film Association (ECFA).

Oto członkowie jury ECFA:

Elisa Giovannelli

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku: ochrona dziedzictwa filmowego,  Elisa Giovannelli rozpoczęła pracę w Fondazione Cineteca w Bolonii, gdzie od 2012 roku kieruje projektem edukacyjnym Schermi e Lavagne, którego celem jest zarządzanie działaniami związanymi z historią i językiem filmu. Dotychczas, w ramach inicjatywy, utworzono młodzieżowe kluby filmowe, przeprowadzono liczne europejskie i narodowe programy z zakresu edukacji filmowej dla młodego widza, szkolenia dla nauczycieli i konkursy filmów krótkometrażowych. Elisa Giovannelli współorganizuje coroczne laboratorium Innovation Lab  Europa Cinemas w Bolonii, odbywające się w ramach festiwalu Il Cinema Ritrovato. Od 2017 roku jest również członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (ECFA).

Gert Hermans

Pracuje dla JEF i jest nieocenionym belgijskim kontaktem dla osób związanych z kinem młodego widza i nowymi mediami. Współpracował przy licznych narodowych i międzynarodowych inicjatywach promujących wartościowe kino dla młodego widza, angażując się w projekty dla różnych grup wiekowych. Gert Hermans jest rzecznikiem prasowym Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (ECFA) i jako reprezentant międzynarodowej platformy branżowej, współpracuje z kilkoma festiwalami filmowymi dla dzieci i młodzieży, w szczególności z Festiwalem Filmowym  w Zlinie (Czechy).

 

Joanna Żak

Programerka i producentka filmowych, muzycznych i edukacyjnych wydarzeń.

Od 2012 pracuje w Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty, wcześniej prowadziła autorskie kino Orbis Pictus i Kinoranek, filmowy projekt edukacyjny dla najmłodszych widzów.