Powrót do listy aktualności

Jury twórców

Konrad Dworakowski

Reżyser i aktor, absolwent i wykładowca białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2003-2005 był kierownikiem artystycznym Teatru Lalek Guliwer w Warszawie. Reżyserował w teatrach lalkowych i dramatycznych w Polsce oraz zagranicą. Najważniejsze produkcje: ,,Mikrokosmos” Teatru Pantomimy we Wrocławiu, ,,Balladyny i romanse” , ,,Bruno Schulz historia występnej wyobraźni”, „Chłopcy z Placu Broni” Teatru Pinokio w Łodzi oraz ,,Dumanowski side A” Teatru Starego w Krakowie. Konrad Dworakowski jest autorem scenariuszy i tekstów piosenek; pisze zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Prowadzi także autorskie warsztaty z teatru formy. W latach 2009-2019 dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi. Pomysłodawca projektów związanych z rewitalizacją społeczno-kulturalną na terenie Łodzi (m.in. Punkty Kultury, Wjeżdżamy w bramy, Bramogranie). Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela.

Mariusz Palej

Absolwent Studium fotografii w Warszawie i Szkoły Filmowej w Łodzi. Reżyser i operator. Doświadczenie reżyserskie zdobywał jako twórca wideoklipów i seriali telewizyjnych. Przez wiele lat związany z filmem dokumentalnym. Film dla dzieci i publiczności familijnej „Za niebieskimi drzwiami” to jego reżyserski debiut fabularny, który został nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach. Obecnie pracuje nad postprodukcją swojego najnowszego filmu dla młodej publiczności pt. „Czarny Młyn”. A dwa kolejne projekty  „Czakram Mocy” i “Poławiacze zaginionych wspomnień” otrzymały wsparcie PISF w procesie developmentu.

Zofia Stanecka

Pisarka. Autorka serii “Basia” liczącej ponad 30 tytułów. Pisze baśnie, opowiadania i powieści. Kocha książki, teatr i kino.