Powrót do listy aktualności

“Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” – film na 5 gwiazdek!

Nasz festiwalowy hit czyli film “Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” dziś ma swoją premierę kinową. Jeżeli jeszcze nie udało Wam się zobaczyć tej niezwykłej opowieści o tym, co w życiu (nie tylko) pięciolatków jest najważniejsze, to nie zwlekajcie tylko zarezerwujcie bilety już dziś!

O filmie: Emma niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać od mamy wymarzonego psa. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest właśnie Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela.

O reżyserze: Arne Lindtner Næss (ur. 1944) – z wykształcenia aktor. Występował w norweskich teatrach, produkcjach telewizyjnych oraz filmach. Od lat 80. jest reżyserem filmów i seriali, w tym wielu produkcji dla dzieci. Największą popularność w Norwegii przyniosła mu seria Junior Olsen Gang, film SOS Summer of Suspence i ostatnio – przygody Kacpra i Emmy.

Film otrzymał nagrodę publiczności – Złoty kwiat paproci 2014 podczas pierwszej edycji festiwalu filmowego Kino Dzieci.

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele to “rzadki przykład filmu, który pozwala spojrzeć na świat z perspektywy najmłodszych. I udowadnia, że kino dla kilkulatków nie musi być infantylne, za to pięknie może łączyć aktorstwo i animację, a przede wszystkim wdzięk, humor, atrakcyjną fabułę i szlachetny przekaz” – pisze Paweł T. Felis w “Co Jest Grane” i przyznaje naszemu filmowi pięć gwiazdek!

Film rozpoczyna cykl dystrybucji kinowej w ramach kampanii społecznej Dzieciaki na horyzoncie. Kampanię kierujemy do rodziców,  opiekunów, nauczycieli oraz twórców filmowych.  Zależy nam na tym, aby w poprzez nasze działania dawać widzom możliwość spotkania z wyjątkowym kinem, uczyć jak się nim bawić, jak je analizować czy wreszcie – jak samemu je tworzyć.

Więcej informacji i szczegółowa lista premier kinowych dla dzieci na kolejne miesiące na naszej stronie: www.dzieciakinahoryzoncie.pl