Powrót do listy aktualności

“Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” – pokaz z audiodeskrypcją w ramach Tygodnia Kultury Bez Barier

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele to zwycięzca ubiegłorocznej edycji festiwalu. W tym roku zagramy ten film raz jeszcze, tym razem proponując najmłodszym seanse z audiodeskrypcją.
Audiodeskrypcja została zrealizowana w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Pokaz odbywa się przy współpracy z Fundacją Kultury Bez Barier w ramach Trzeciego Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier.

Cieszy nas fakt, że z roku na rok z bogatej oferty WTKBB korzysta coraz więcej osób z różnymi niepełnosprawnościami. To dla nich staramy się uczynić kulturę dostępną, to oni są dla nas motywacją w działaniu. Po jednym ze spektakli, do którego przygotowaliśmy audiodeskrypcję usłyszeliśmy „Oby dalej i WIĘCEJ”. Te słowa stały się niejako naszym mottem, czymś co nas popycha do przodu, nie pozwala si ę poddawać, nawet gdy lekko nie jest. Hasło tegorocznego festiwalu również wpisuje się w to myślenie. Mamy więc nadzieję, że 3. WTKBB nie będzie sukcesem tylko ze względu na różnorodną i ciekawą ofertę oraz pozytywne zaangażowanie instytucji kultury, ale przede wszystkim dlatego, że WIĘCEJ odbiorców z niepełnosprawnością i pełnosprawnych skorzysta z tej oferty i pojawi się na festiwalowych wydarzeniach. 

Anna Żórawska, prezes zarządu Fundacji Kultury Bez Barier

 

więcej kultury bez barier - baner