Powrót do listy aktualności

Kacper i Emma – zimowe wakacje już od 5 grudnia w kinach!

Spadł pierwszy śnieg, święta za pasem, wyjazdy zimowe w góry co raz bliżej. Przeżyjcie rodzinną przygodę w kinie wraz z bohaterami norweskiego hitu filmowego dla najmłodszych. Premiera zimowa kampanii Dzieciaki na horyzoncie już od
5 grudnia w kinach w całej Polsce!

Kacper i Emma – zimowe wakacje to druga cześć przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele (pokazywanej w październiku w ramach kampanii „Dzieciaki na horyzoncie”).
Film o pierwszej części przygód Kacpra i Emmy zdobył także nagrodę główną festiwalu Kino Dzieci – „Złotego Kwiatu Paproci” przyznanego przez Publiczność i Jury Dziennikarzy.

kacper i emma zimowe wakacje-www

Podobnie jak w przypadku części pierwszej kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.
Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Ferie to super zabawa! Przyjaciele budują wspólnie śnieżny zamek, jeżdżą na nartach czy szaleją przy bitwie na śnieżki. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Piotr. Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, umie jeździć na nartach, gra w gry planszowe i ma wiele talentów, które bardzo imponują Emmie. Kacper, niezadowolony z takiego obrotu sytuacji, próbuje odzyskać zainteresowanie przyjaciółki. To ciepła, zabawna, rodzinna opowieść o przyjaźni, której nie stopi nawet największy norweski mróz.

Kacper i Emma – zimowe wakacje już od 5 grudnia w kinach w całej Polsce. Film dla dzieci +4, dubbing w języku polskim.

patroni medialni: Czas-Dzieci.pl; Qlturka.plRadio Bajka


Kolejne premiery w cyklu Dzieciaki na horyzoncie już wkrótce.  W styczniu – wspaniała animacja Sekret Eleonory.
Dzieciaki na horyzoncie to także hasło kampanii towarzyszącej wszystkim działaniom Stowarzyszenia Nowe Horyzonty kierowanym do najmłodszych widzów, ich rodziców i opiekunów. Jej celem jest zachęcanie do rodzinnych filmowych wypraw do kina, wspólnego przeżywania i bawienia się filmami. Kampanię wspierają ludzie kultury i mediów, którzy sami są rodzicami: Katarzyna Bonda, Novika, Maja Ostaszewska, Katarzyna Stoparczyk i Adam Woronowicz.