Powrót do listy aktualności

„Kacperiada” – przebojowy polski serial dla najmłodszych w czerwcu na wielkim ekranie!

Już wkrótce do kin studyjnych i w ramach Poranków Multikina zawita „Kacperiada”, polski serial animowany w kinowej dystrybucji, inspirowany książkami dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke! 13 odcinków serialu będzie wyświetlanych w dwóch zestawach trwających ok. 50 minut każdy. Listy kin grających „Kacperiadę” szukajcie wkrótce na www.kinodzieci.pl!

 

„Kacperiada” to współczesna obyczajowa, pełna absurdalnego humoru, komedia familijna. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i  próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

Głosów serialowym postaciom użyczyli Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Anna Sztejner, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.

Za dystrybucję kinową „Kacperiady”, wyprodukowanej przez Studio Human Ark, odpowiada Kino Dzieci Prezentuje, program dystrybucyjny stworzony przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Premierowe odcinki „Kacperiady” emitowane były w 2016 roku na antenie CANAL+ FAMILY.  Serial miał swoją festiwalową premierę 17 września 2016 roku podczas 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

plakat_kacperiada2 „Kacperiada”
Reżyseria: Jakub Tarkowski,
Michał Śledziński,
Wojciech Wawszczyk, Tomasz Leśniak,
Kamil Polak
Kraj i rok produkcji: Polska 2016
Czas trwania:  2 zestawy po ok. 50 min.
Kategoria wiekowa: 7+Produkcja: Human Ark
Dystrybucja w Polsce:
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

ZESTAW 1

Odc. 1 – Najlepiej być sobą
Kacper, na złość tacie, udaje dziadka Rysia, tata Kacpra nieudolnie przebiera się Muchomściciela, a przecież wszyscy wiemy, że najlepiej być sobą!

Odc. 2 – Pierwsze wrażenie
Kacper musi się odpowiednio przygotować i zrobić dobre pierwsze wrażenie pierwszego dnia szkoły. Na podwórku poznaje nową koleżankę z klasy i wkrótce najlepszą przyjaciółkę Adę.

Odc. 3 – Takie buty
Kacper chciałby mieć Vadery 4.0, ultranowoczesne kalosze z gadżetami! W ruch idą spinacze, taśma klejąca, farbki – tak powstają kalosze Muchomściciela!

Odc. 4 – Słucham?
Tata jest zajęty pracą i nie słucha Kacpra, „A więc tak się zachowują dorośli ludzie, słyszą tylko to co chcą” – dochodzi do wniosku Kacper. Czy niesłuchanie może być receptą na wszystkie problemy?

Odc. 5 – Porządny bałagan
Kacper przekonuje się, że sprzątanie może być przygodą! Tylko trzeba uważać, żeby przy zabawie w sprzątanie nie zrobić bałaganu!

Odc. 6 – Król imprezy
Na urodziny Kacpra z workiem zabawek przychodzi niemiły dla rówieśników Eryk, który chce być królem urodzinowej imprezy. Z takiej rywalizacji nie może wyjść nic dobrego!

Odc. 13 – Geneza
Cały odcinek w animowanym świecie Muchomściciela. Arcywróg Magister Zła wysadza fabrykę komiksów i tym samym odbiera wyobraźnię mieszkańcom miasta. Profesor Elektron łączy siły z Muchomścicielem, by przywrócić ład i pokonać złoczyńcę.
On ma a ja nie 4

ZESTAW 2

Odc. 8 – Prawie prawda
Kacper bierze sobie do serca dewizę Muchomściciela „prawda górą!”. Postanawia, że nigdy nie skłamie i będzie zawsze mówił to co myśli. Skutki mogą być opłakane!

Odc. 9 – On ma, a ja nie
Kacper odwiedza willę, w której mieszka rozpieszczony Eryk, żeby przynieść niemiłemu koledze z klasy zaległe lekcje.

Odc. 10 – Ukryty skarb
Kacper dokopuje się w piaskownicy do skarbu – zakopanego w puszce komiksu, figurek Indian i piratów. Kto i dlaczego zakopał taki skarb?

Odc. 7 – Elfia poczta
Kacper pisze list do Świętego Mikołaja, czy tajemnicza elfia poczta zdąży dostarczyć go na czas?

Odc. 11 – Według planu
Czasem nie wszystko idzie tak jak zaplanujemy – Kacper i tata nie mogą wyjechać pod namiot, więc postanawiają biwakować w domu!

Odc.12 – Wspólny front
Plac zabaw zamknięty! Konieczny jest remont. Co zrobią dzieci? Ada ma pomysł jak zebrać fundusze,  ale wszyscy muszą włączyć się do działania!

Making Of
Kulisy „Kacperiady” – tak powstawała wasza ulubiona animacja.