Powrót do listy aktualności

KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW w kinach od 12 października

Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze dziecięcej wyobraźni, wytrwałości i nieograniczonej wierze w marzenia. 

LISTA KIN, KTÓRE GRAJĄ FILM KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW

10-letni Morten pragnie być marynarzem tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Szczególnie gdy nie jest się jedynym członkiem załogi.

Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Czeka go mnóstwo przygód i wyzwań, które udowodnią, że samodzielność i umiejętność brania steru w swoje ręce nie jest definiowana wiekiem, ale niepohamowaną wiarą w marzenia.

Kapitan Morten B1

 

Kapitan Morten i Królowa Pająków to zachwycająca wizualnie animacja, nawiązująca do estetyki takich filmów jak Kubo i dwie struny czy Koralina i tajemnicze drzwi.

PLAKAT

Kapitan Morten i Królowa Pająków (Captain Morten and the Spider Queen), reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Estonia, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania, 2018, 79 min, dubbing, kategoria wiekowa: 6+

 

PATRONI MEDIALNI

qlturka_logo logo_czasdzieci_gif_xxl