Powrót do listy aktualności

Karlsson z dachu – premiera 6 maja

W pewnym mieście, wysoko na dachu, tuż za kominem mieszka ktoś niezwykły. Pewnego dnia odwiedza mieszkającego po sąsiedzku chłopca. To początek wielkiej przyjaźni.

Karlsson_z_dachu_005

Na dachu jednego ze sztokholmskich domów mieszka Karlsson. Ma niezwykłą umiejętność – dzięki śmigłu umieszczonemu na plecach potrafi latać. Pewnego dnia odwiedza mieszkającego w tym samym budynku siedmioletniego chłopca. Svante, zwany przez wszystkich Braciszkiem, ma dużo starsze rodzeństwo i nie ma się z kim bawić. Od tej pory Karlsson staje się jego najlepszym przyjacielem. Spędza z nim czas, gdy ten czuje się samotny. Karlsson jest wyjątkowy nie tylko dzięki swojemu śmigłu. Jak sam twierdzi, jest też najlepszym specjalistą od wszystkiego, a więc również od przygód i psot, w których towarzyszyć mu będzie Braciszek.

Premiera Karlssona z dachu jest częścią projektu Dzieciaki na horyzoncie – akcji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, dzięki której co miesiąc na ekranach kin pojawiają się wyjątkowe filmy dla dzieci. Od grudnia do czerwca, do kilkudziesięciu kin w całej Polsce, zawitają najciekawsze tytuły wybrane z programu drugiej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Premiera: 6 maja 2016 r.

Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty