Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Przedsmak programu 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci już w sierpniu na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w specjalnej sekcji dziecięcej! Najmłodszych widzów zapraszamy na przedpremierowy pokaz Tarapatów Marty Karwowskiej, nawiązujących do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego oraz trzy zestawy filmów krótkich, w tym pojedyncze odcinki najnowszych polskich seriali animowanych oraz magiczne filmy krótkometrażowe z całego świata!

Tarapaty_fotos_25.08_47

Tarapaty, czyli wielka wakacyjna przygoda (6+)

12-letnia Julka ma spędzić wakacje u mało sympatycznej ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i nieodstępujący go na krok pies Pulpet. Kiedy dzieciom wpada w ręce tajemniczy plan, zaczyna się prawdziwa przygoda. Ruszają na poszukiwanie skarbu, na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Scenariusz do filmu był rozwijany podczas warsztatów Kino Dzieci.PRO / Kids Film.PRO organizowanych przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu oraz najmłodszymi aktorami. Wezmą w nim udział aktorzy Roma Gąsiorowska, Piotr Głowacki, Krzysztof Stroiński oraz odtwórcy głównych ról Hanna Hryniewicka i Jakub Janota-Bzowski, a także reżyserka Marta Karwowska i producentka Agnieszka Dziedzic.

Basia

Nowe polskie seriale na horyzoncie (4+)

W zestawie zostaną pokazane odcinki najnowszych polskich seriali dla najmłodszych. Basia zabierze młodych widzów na wycieczkę do ZOO, Ala przedstawi wszystkim swoje koty a Czipu wyczaruje z kapelusza niesamowite dźwięki. Pompik opowie o tym, jak to jest być małym wielkim żubrem, a Toru Superlis zdradzi swoją rodzinną historię. Wikkinga Tappiego czeka zamieszanie z zimowymi zapasami, a niedźwiedzie udowodnią, że przytulanie się to najmilszy sposób na udany dzień. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Czas na kolejne przygody(tworzenie flip booków z nowopoznanymi bohaterami)

Uciekające ciastko (1)

Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie (4+)

Bohaterowie zestawu wpadają w kłopoty. Na szczęście dzięki dobremu humorowi i przyjaciołom każdemu z nich uda się je przezwyciężyć. Widzowie poznają Pana Patyka (kolejna po Gruffalo i Miejscu na miotle adaptacja książki J. Donaldson), Ciasteczko, Tygryska, Ośmiornicę i Lucy, która bardzo nie lubi, gdy mama nazywa ją Myszką. A na koniec mała czerwona linia pokaże, co może się wydarzyć, kiedy schowa się ją do kieszeni. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Co da się wyczarować z czerwonej linii? (zabawy plastyczne z muliną)

Mały ptaszek i gąsienica (2)

Chłopiec w skorupce i inne filmy krótkie (6+)

Czy to źle, że każdy z nas jest inny? A może te różnice są naszą największą siłą i dzięki nim wszyscy jesteśmy niepowtarzalni? Dzieci spotkają Kieszonkowego Człowieczka, Jelonka i wrażliwego Odda. W trzeciej części swoich przygód powróci Mały Ptaszek, który tym razem nie zazna chwili spokoju przez uprzykrzającą mu życie dżdżownicę. Młodzi widzowie poznają historię zagubionego listu i znajdą wspólnie z bohaterami filmu odpowiedź na pytanie, skąd na niebie wzięły się gwiazdy. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Jak wygląda twój bohater? (robienie notesów obrotowych z podobiznami bohaterów filmowych)

Kuratorkami sekcji są Kamila Tomkiel-Skowrońska i Agnieszka Wrzak.

Pełny program 17. MFF TMobile Nowe Horyzonty dostępny od 12 lipca na www.nowehoryzonty.pl

Sprzedaż biletów rusza 19 lipca.

Filmy sekcji Kino Dzieci tutaj.

PROGRAM – KINO DZIECI NA 17. MFF T-MOBILE NOWE HORYZONTY

5 sierpnia
10:00, knh 5Zestaw 1: Nowe polskie seriale na horyzoncie, 4+

Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Czas na kolejne przygody(tworzenie flip booków z nowopoznanymi bohaterami)

6 sierpnia
10:00, knh 5Zestaw 2: Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie, 4+

Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Co da się wyczarować z czerwonej linii? (zabawy plastyczne z muliną)

12 sierpnia
10:00, knh 5Zestaw 2: Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie, 4+

Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Co da się wyczarować z czerwonej linii? (zabawy plastyczne z muliną)

13:15, knh 9Tarapaty, reż. Marta Karwowska

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu oraz najmłodszymi aktorami.

13 sierpnia
10:00, knh 5Zestaw 3: Chłopiec w skorupce i inne filmy krótkie, 6+

Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne: Jak wygląda twój bohater? (robienie notesów obrotowych z podobiznami bohaterów filmowych)