Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci o wychowaniu – program dla rodziców, nauczycieli, edukatorów

Już kolejny raz Festiwalowi Filmowemu Kino Dzieci towarzyszy cykl Kino Dzieci o wychowaniu, który kierujemy do dorosłej części naszej publiczności.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu Agnieszki Stein – psycholog od lat doradzającej rodzicom w kwestiach wychowawczych, wspierającej nauczycieli w ich rozwoju zawodowym i kontaktach z rodzicami oraz autorki książek (m. in. Potrzebna cała wioska – wspólnie z Małgorzatą Stańczyk, Dziecko z bliska idzie w świat, Akcja adaptacja). Wspólnie z Grupą Superbelfrzy przygotowaliśmy także całodzienne warsztaty dla nauczycieli poświęcone filmoterapii oraz storytellingowi. Opiekunów zapraszamy z kolei na warsztat o tym jak stać się dla swojego dziecka przewodnikiem po świecie sztuki i jak wykorzystywać ją we wspólnej zabawie.

O tym, jak sprawić, żeby dzieci nie straciły naturalnej ciekawości i pędu do wiedzy oraz jak wspierać je w ich szkolnych relacjach, Agnieszka Stein opowie podczas spotkania w ramach 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, które odbędzie się 20 września w Kino Muranów. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy 3 września!

Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety na wykład oraz warsztaty dla rodziców w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina Muranów lub na stronie kina www.kinomuranow.pl. Bilety na warsztaty dla nauczycieli w cenie 25 zł do nabycia w sklepie internetowym www.nowehoryzonty.pl. Opisy spotkań na www.kinodzieci.pl

PROGRAM

20.09, 16:30–18:00 | KINO MURANÓW

Zawsze ciekawi – jak rozbudzać i podtrzymywać ciekawość w uczniach

wykład dla rodziców, nauczycieli oraz edukatorów ilustrowany fragmentami filmów z programu  5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci

Prowadząca: Agnieszka Stein

 

22.09, 9:00–15:00 | MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN – bilety do kupienia TUTAJ

Całodzienne warsztaty  dla nauczycieli

wykład Filmoterapia w szkole

Prowadzący: Anna Równy (wstęp),  dr Karol Jachymek

warsztaty storytellingowe  Moja opowieść – daj się ponieść wyobraźni

Prowadzące: Joanna Krzemińska,  Joanna Waszkowska (Grupa Superbelfrzy)

 

25.09, 17.00–19.00 | KINO MURANÓW

Kto się boi sztuki?

warsztaty dla rodziców

Prowadzące: Karolina Rodanowicz, Agnieszka Sinicka (Spotlight Kids)