Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci.Pro – druga edycja startuje jesienią

Kino Dzieci.Pro (dawniej pod nazwą FILMS FOR KIDS.Pro) to warsztaty skierowane do scenarzystów, pisarzy, filmowców, producentów i reżyserów, którzy chcą współtworzyć kino przeznaczone dla dzieci. Nabór na drugą edycję programu rozpocznie się w sierpniu i potrwa do października 2016 r.

Kino Dzieci.Pro to pierwszy w Europie program, którego celem jest rozwój produkcji filmowej dla młodej widowni (w wieku 5-12 lat). Między grudniem 2014 a czerwcem 2015 r. odbyła się pierwsza edycja programu w którym uczestniczyło 12 zespołów z Polski i Norwegii, składających się ze scenarzysty i producenta, pracujących nad wspólnie zgłoszonym pomysłem na scenariusz filmu. Jednym z efektów pierwszej edycji FFK.Pro było przejście wiosną tego roku do produkcji filmu „Tarapaty” (reż. Marta Karwowska, produkcja Koi Studio), którego scenariusz rozwijany był podczas warsztatów.

Już teraz chcemy zachęcić scenarzystów i producentów do przygotowań i prac nad pełnometrażowymi produkcjami dla dzieci, które będą mogły być dopracowywane podczas drugiej edycji warsztatów. W ramach KD.Pro30 zespoły, złożone ze scenarzysty i producenta, we współpracy z międzynarodowym gronem script-doctorów i producentów, rozwijać będą swoje projekty filmowe – od kilkustronicowych pomysłów, przez kolejne wersje scenariuszy po wstępne plany finansowania.

Warsztaty składać się będą z trzech sesji:

I sesja – grudzień 2016 podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu

II sesja – wiosna, Warszawie

III sesja – wrzesień 2017 podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie.

Szczegóły dotyczące naboru, programu oraz grona ekspertów ogłoszone zostaną w pierwszej połowie sierpnia.

Organizatorem jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Warsztaty powstają przy współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz przy finansowaniu Polskiego Instytut Sztuki Filmowej.