Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci w kawiarniach: Kwiecień pełen przyrody!

Piękne krótkie metraże rozkwitają na wiosnę! Festiwal Filmowy Kino Dzieci zaprasza na smakowitą, rodzinną przygodę w stołecznych kawiarniach.

Pierwsza edycja Festiwalu Kino Dzieci rozpoczęła się niestandardowo, bo od śniadania filmowego w warszawskich i wrocławskich kawiarniach, gdzie w rodzinnej, niezobowiązującej atmosferze można było obejrzeć zestawy wyjątkowych animacji. W kwietniu warszawskie kawiarnie, które specjalizują się w organizacji rodzinnych wydarzeń kulturalnych znów pokażą najpiękniejsze krótkie metraże z całego świata. Prochownia Żoliborz, Wars and Sawa, Figa z makiem, Pawilon Kulturalny i MiTo art.café.books zapraszają na smakowite pokazy w ramach cyklu „Kino Dzieci w kawiarniach”.

Kwiecień plecień bo przeplata, ale w kawiarniach rozkwitnie prawdziwa wiosna. W ramach tego cyklu „Przyroda” zobaczyć będzie można piękne i mądre animacje nagradzane na festiwalach filmowych na całym świecie. Pokazy otworzy niezwykle urokliwa animacja lalkowa „Jeżyki w mieście”- laureat Kryształowego Niedźwiedzia w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego na festiwalu w Berlinie. Podczas projekcji zobaczymy także: komputerową animację o ekologii -„Pogoda w kratkę”, „Pstryk” czyli zabawny film o irracjonalnej obsesji fotografowania wszystkiego i „Tank” – urzekającą ciekawą kolorystyką animację o związku człowieka z naturą. Na deser zabawnie przewrotna „Kura Paola” nauczy nas jak szukać szczęścia, a reżyser Udo Prinsena pokaże nam jak może brzmieć „Wiosna”.

Zapraszamy na pachnącą przygodę w kinie!

Kino Dzieci w kawiarniach: kwiecień
Prochownia Żoliborz | 11/04 g. 12:00
Figa z makiem | 17/04 g. 17:30
Wars and Sawa | 18/04 g. 12:00
MiTo art.café.books | 19/04 g. 16:00
Pawilon Kulturalny | 25/04 g. 12:30