Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci w kawiarniach: Marzec pełen przygód

W marcu w warszawskich kawiarniach będzie można zobaczyć najpiękniejsze krótkie metraże z całego świata. Projekcje są kontynuacją idei Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Pierwsza edycja Festiwalu Kino Dzieci rozpoczęła się niestandardowo, bo od śniadania filmowego w warszawskich i wrocławskich kawiarniach, gdzie w rodzinnej, niezobowiązującej atmosferze można było obejrzeć zestawy wyjątkowych animacji. W marcu warszawskie kawiarnie, które specjalizują się w organizacji rodzinnych wydarzeń kulturalnych znów pokażą najpiękniejsze krótkie metraże z całego świata. Prochownia Żoliborz, Wars and Sawa, Figa z makiem, Pawilon Kulturalny i MiTo art.café.books zapraszają na smakowite pokazy w ramach cyklu „Kino Dzieci w kawiarniach”.

Marzec będzie miesiącem pełnym przygód. W ramach tego cyklu zobaczyć będzie można piękne i mądre animacje nagradzane na festiwalach filmowych na całym świecie. Pokazy przewrotnie otworzy „Głodny” – belgijski film animowany, który powstał podczas warsztatów prowadzonych razem z dziećmi. W cyklu zobaczymy także filmy: „Królik i Jeleń” – węgierską animację o przyjaźni ponad wszystko, „Mały ptaszek i liść” – wyjątkowy obraz oparty na kontrastach, który zaciekawi nawet najmłodszych widzów, „Nocna Zmiana” – niezwykłe połączenie plastelinowej i lalkowej animacji, „Okno” – szwajcarską historię o pokonywaniu własnych słabości, niezwykle kolorową przygodę pt. „Słoń przemądrzalski” oraz wzruszający „Zabierz mnie ze sobą”.
Przeżyjcie smakowitą, rodzinną przygodę w Waszej ulubionej kawiarni!

Kino Dzieci w kawiarniach

Kino Dzieci w kawiarniach: marzec
Prochownia Żoliborz | 14/03 g. 12:00
Pawilon Kulturalny | 15/03 g. 11:30
Figa z makiem | 13/03 g. 17:30
Wars and Sawa | 21/03 g. 12:00
MiTo art.café.books | 22/03 g. 15:00