Powrót do listy aktualności

Kino Dzieci w warszawskich kawiarniach. Luty pełen przyjaźni

Przygotowaliśmy smakowitą niespodziankę dla bywalców stołecznych kawiarni. Od lutego do czerwca 2015 w wybranych warszawskich lokalach będzie można obejrzeć najpiękniejsze krótkie metraże Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

 

Pierwszą edycję Festiwalu Kino Dzieci rozpoczęliśmy niestandardowo, bo od śniadania filmowego w warszawskich i wrocławskich kawiarniach, gdzie w rodzinnej, niezobowiązującej atmosferze oglądaliśmy zestawy wyjątkowych animacji, które podbiły serca zarówno małych jak i nieco większych widzów.
Od lutego warszawskie kawiarnie, które specjalizują się w organizacji rodzinnych wydarzeń kulturalnych znów ugoszczą nas filmowo. Prochownia Żoliborz, Wars and Sawa, Figa z makiem, Pawilon Kulturalny i Mito zapraszają na smakowite pokazy w ramach cyklu „Kino Dzieci w kawiarniach”.

Luty ogłaszamy miesiącem przyjaźni. W ramach tego zestawu krótkich metraży zobaczymy niezwykłe filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach i przeglądach. Pokaz otworzy nominowana do Oskara animacja „Miejsce na miotle” – historia przyjacielskiej czarownicy i jej zabawnego kota. W ramach zestawu zobaczymy także: trzy części popularnej, łotewskiej serii „Gałganki” („Kąpiel gałganków”, „Gałganki na huśtawce”, „Zgadywanki gałganków”), opartą na zestawieniu trzech kolorów animację „Płatek śniegu” oraz pełną wizualnych efektów francuską produkcję „Tulku”.

Kino Dzieci w kawiarniach: luty
Prochownia Żoliborz | 7/02 g. 12:00
Pawilon Kulturalny | 14/02 g. 11:30
Mito | 14/02 g. 15:00
Figa z makiem | 20/02 g. 17:30
Wars and Sawa | 21/02 g. 12:00