Powrót do listy aktualności

Klub Kina Dzieci – spotkanie 11 lutego

Przed nami pierwsze spotkanie Klubu Kina Dzieci w 2018 roku! 11 lutego o godzinie 11:00 zapraszamy do Kina Muranów na pokaz zestawu „Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie” i spotkanie z filmoznawcą dr. Karolem Jachymkiem, który porozmawia z dziećmi o tym, co widzą na ekranie, jak powstają filmy i czy dzieci same mogą je tworzyć. Uczestnicy przygodę z filmem zaczną od wymyślania storyboardów, czyli obrazkowych scenopisów!

GHPT_06 © Bachibouzouk light

Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie, 55 min., 4+

Bohaterowie tego zestawu krótkometrażowych przygód nieraz wpadną w kłopoty. Na szczęście wszystkie przeciwności uda się im przezwyciężyć dzięki dobremu humorowi i sile przyjaźni. Dzieci poznają Pana Patyka (kolejna po „Gruffalo” i „Miejscu na miotle” adaptacja książki Julii Donaldson), smakowite Ciasteczko, które ucieka z talerza, Tygryska głodomorka, gotującą przysmaki Ośmiornicę i Lucy, która bardzo nie lubi, gdy mama nazywa ją „myszką”. Na koniec mała czerwona linia wyruszy w podróż przez życie ze swoim znalazcą.

Nie jestem myszką (I’m Not a Mouse), reż. Evgenia Golubeva, Wielka Brytania, 2015, 2 min.

Znacie to uczucie, gdy rodzice używają wobec was różnych pieszczotliwych określeń, jakby zapomnieli, jak macie na imię? To właśnie spotkało Lucy – mama nazywa ją „myszką”. W dodatku zawsze, kiedy to robi, Lucy zmienia się w prawdziwą mysz, a mysz nie może grać w piłkę z koleżankami ani nawet sięgnąć do stołu po lody. Ale Lucy już ma na to sposób!

Ośmiornica (Krake), reż. Julia Ocker, Niemcy, 2015, 4 min.

Ośmiornica planuje upiec ciasto cytrynowe. Każda jej macka ma swoje zadanie, ale jedna z nich buntuje się – chce zrobić ciasto czekoladowe! Mimo usilnych starań, ciężko przekonać głowę i podporządkowane jej macki do zmiany decyzji. Trzeba więc uciec się do podstępu…

Pan Patyk (Stick Man), reż. Jeroen Jaspaert, Wielka Brytania, 2015, 27 min.

Pan Patyk wraz z rodziną zamieszkują pewne drzewo. Wiodą życie zupełnie podobne do ludzkiego, tyle że są istotami patykopodobnymi. Pewnego dnia Pan Patyk zostaje pomylony ze zwykłym patykiem, świetnie nadającym się dla psa. Ten wypadek uruchamia całą serię niefortunnych zdarzeń, które oddalają Pana Patyka od rodziny. Czy uda mu się wrócić do domu?

Tygrysek (Tiger), reż. Kariem Salech, Niemcy, 2015, 4 min.

Wymalowany na talerzu tygrysek bardzo lubi jeść. Uważaj! Jeśli nie zostawisz mu nic na talerzyku, wyruszy w podróż po całym kuchennym stole w poszukiwaniu czegoś smacznego.

Uciekające ciastko (La galette court toujours), reż. Pascale Hecquet, Francja, 2015, 8 min.

Mama króliczka upiekła mu pyszne, chrupiące ciastko z mąki, masła, cukru i marchewek. Wszystkie zwierzątka mają na nie ochotę! Lecz ciastko nie ma zamiaru dać się pożreć i czym prędzej ucieka do lasu. Tam może napotkać wielkiego lisa z równie wielkim apetytem. Na szczęście mama króliczka piecze ciastka tak samo mądre jak… króliki!

Wielka przygoda małej linii (La Grande Histoire d’un petit trait), reż. Antoine Robert, Francja, 2016, 8 min.

Pewnego razu chłopiec znajduje na ulicy małą czerwoną linię i chowa ją do kieszeni. Linia okazuje się żywa! Przygarnięta przez chłopca dorasta razem z nim, przybierając przeróżne kształty i staje się jego przyjacielem w drodze przez życie.