Powrót do listy aktualności

Klub Kina Dzieci – spotkanie 11 marca

Zapraszamy na drugie spotkanie Klubu Kina Dzieci w 2018 roku! 11 marca o godzinie 11:00 obejrzymy w Kinie Muranów „Małpią aferę” i wspólnie z widzami porozmawiamy o tym czy film kostiumowy może dziać się tylko w przeszłości. 

Gościem Klubu będzie aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Zbigniew Kozłowski z Teatru Maskarada. Będą kostiumy i świetna zabawa – zatem kapelusze na głowę, wachlarze w dłoń!

Małpia afera, reż. Johan Nijenhuis, 87 min., 6+

Wim marzy o tym, by chodzić do szkoły. Niestety mieszka w sierocińcu i pracuje w fabryce. Postanawia jednak spełnić swoje marzenie i wyrusza w nieznane. Na szczęście nie sam, a… w małpim towarzystwie.

Ciekawy świata Wim mieszka w sierocińcu, ma 10 lat i od dawna powinien chodzić do szkoły. Okrutna właścicielka domu sierot zmusza podopiecznych do pracy w fabryce. Rezolutny chłopiec podejmuje odważny krok i ucieka. Towarzyszy mu nietypowy przyjaciel – mała małpka, która dzięki figlom i sztuczkom rozwesela chłopca. Wim podczas ucieczki poznaje rówieśniczkę Jet i ukrywa się w gospodarstwie jej rodziców. Tak rozpoczyna się emocjonująca przygoda, pełna zwrotów akcji i nowych przyjaźni. Czy chłopcu uda się umknąć przed budzącą strach właścicielką sierocińca i odmienić swój los?