Powrót do listy aktualności

Konkurs filmowych odkryć: wstępy i karty edukacyjne Spotlight Kids

Sekcja Konkurs filmowych odkryć to artystyczne kino dla młodych widzów. Przewodnikiem po  filmowych odkryciach będzie fundacja Spotlight Kids zajmująca się edukacją kulturalną dzieci i młodzieży.

Filmom towarzyszą specjalnie przygotowane przez Spotlight Kids (Karolinę Rodanowicz i Annę Stefańską) karty edukacyjne z najważniejszymi informacjami o danym tytule i wyjątkowymi zadaniami dla widzów. 

Część pokazów z sekcji Konkursu filmowych odkryć w Kinie Muranów będzie poprzedzona krótkimi wstępami. Spotkania ze Spotlight kids odbędą się w poniższych terminach:

 

Willy i strażnicy jeziora. Zimowa przygoda

niedziela 22.09 |12:00| Kino Muranów

Świat przyrody jest chroniony przez odwieczne zasady. Odważny Willy będzie musiał je złamać, żeby zostać wymarzonym strażnikiem jeziora. Podczas wstępu sprawdzimy, czy można stworzyć coś z niczego, a posłużą nam do tego plastikowe butelki! Co uda się nam z nich wyczarować?

Marona – psia opowieść

niedziela 22.09 |15:30| Kino Muranów

Myślimy o sobie dość dobrze, a co myślą o nas psy? A  jeśli potrafią przejrzeć nas na wylot? Czy znają nasze smutki, tajemnice i słabości? Zwierzęta takie jak Marona potrafią nas kochać mimo wszystko, a my nie zawsze potrafimy odwdzięczyć się tym samym. Podczas warsztatu stworzymy kolorowy kolaż o miłości do wszystkich psów świata.

Dzieci ze Snow Land 

sobota 28.09 |16:30| Kino Muranów

Dzieci ze Snow Land to opowieść o drodze, która prowadzi bohaterów z powrotem do domu. Tylko dlaczego wędrówka jest tak długa i trudna? Porozmawiamy o tym, skąd pochodzimy i dokąd idziemy, a także dlaczego nie można wrócić w to samo miejsce, z którego wyruszyliśmy w podróż?

Chuskit

niedziela 29.09 |12:00| Kino Muranów

Czy każdy problem ma swoje rozwiązanie? Razem z dziewczynką o imieniu Chuskit spróbujemy znaleźć dobre wyjście z niedobrych sytuacji. Przy okazji dowiemy się też kilku ważnych rzeczy o Indiach i buddyzmie. 

Projekt: Anna Stefańska

 

 Pierwsze pożegnanie 

niedziela 29.09 |12:45| Kino Muranów

Co najbardziej dzieli ludzi? Język, zwyczaje, wymagania, które stawiają nam rodzice i nauczyciele? Podczas wstępu do filmu porozmawiamy o tym, jak to jest, kiedy język świata, z którego pochodzisz, różni się od języka, którym mówi większość.

 

 Karolina Rodanowicz – artystka i edukatorka artystyczna, studiowała rzeźbę pod kierunkiem profesora Leona Podsiadłego we Wrocławiu. Poszukuje i działa w wielu dziedzinach kultury wizualnej. Od 2015 roku rozwija projekt edukacyjny Spotlight Kids, we współpracy z najważniejszymi instytucjami kultury. Mama dwóch córek.

 

Anna Stefańska – studiowała na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie (2010 – 2016) i w Burg Giebichenstein Kunsthochschule w Halle. Otrzymała wyróżnienie rektorskie za projekt dyplomowy Kryjówka. Brała udział w wystawach m.in Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu, Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie czy Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie. Zajmuje się grafiką artystyczną i projektową, projektuje też wzory na tkaniny. Od 2014 roku w Akademii Spotlight Kids prowadzi zajęcia dla młodych twórców.