Powrót do listy aktualności

Kto kręci kulturą dla dzieci w Polsce? Już jutro konferencja w Warszawie, panele dyskusyjne w innych miastach trwają.

Ruszyła pierwsza edycja Kina Dzieci, nowego festiwalu filmowego dla widzów w wieku 5-12 lat. 50 znakomitych produkcji z całego świata oglądać można do 5 października. Dlaczego nie ma wśród nich ani jednego polskiego filmu? Odpowiedzi szukać można podczas towarzyszących festiwalowi cyklu eksperckich debat „Kręcimy kulturą dla dzieci”.

Festiwal Filmowy Kino Dzieci to nie tylko rodzinne projekcje filmowe w 15 miastach Polski. Profesjonalistów, twórców, producentów, edukatorów, animatorów, krytyków i wszystkich, którym zależy na wartościowej kulturze dla najmłodszych zapraszamy na konferencję
Kręcimy kulturą dla dzieci (Warszawa 1.10) oraz cykl paneli dyskusyjnych w Poznaniu (29.09), Katowicach (30.09), Krakowie (2.10) i Wrocławiu (3.10).

W wydarzeniach wezmą udział m.in.: Joanna Olech, Wojciech Hoflik, Katarzyna Stoparczyk. Będziemy rozmawiać o stanie kultury dla dzieci w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem filmu, podzielimy się dobrymi praktykami oraz sprawdzimy jak film, książka i teatr mogą pracować na siebie nawzajem .

Moderatorką spotkań będzie Marta Lipczyńska-Gil – szefowa wydawnictwa Hokus-Pokus oraz twórczyni kwartalnika o literaturze dla dzieci i młodzieży „Ryms”. Udział w konferencji i cyklu paneli jest bezpłatny.

Szczegółowy program konferencji i debat: tutaj
Dołączcie do naszego wydarzenia na facebooku: tutaj