Powrót do listy aktualności

Ostatni weekend I edycji festiwalu Kino Dzieci! Przygotowaliśmy specjalnie dla Was wiele atrakcji!

Kilka tysięcy widzów w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i 10 innych miastach obejrzało dotychczas filmy festiwalu Kino Dzieci. Pierwsza edycja wielkiego filmowego święta dla najmłodszych trwa jeszcze do niedzieli, 5. października 2014.

Nadchodzący weekend to ostatnia szansa, by wraz z dziećmi obejrzeć piękne opowieści, nagradzane na festiwalach, ale niezwykle rzadko pokazywane w Polsce. To produkcje zabawne, wzruszające, prowokujące do refleksji. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Rodzinnym wyprawom sprzyjają przystępne ceny biletów: 5-12 zł. Po projekcjach można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach przygotowanych z myślą zarówno o dorosłych, jak i dzieciach we wszystkich festiwalowych kinach.
Szczegółowy harmonogram projekcji festiwalowych we wszystkich miastach znajduje się tutaj.

Mamy nadzieję, że ostatnie dni festiwalu przyciągną do kin zarówno publiczność, która zdążyła już poznać i polubić nasz festiwal, jak i tych, którzy dotychczas nie znaleźli czasu na wyprawę do kina” – mówi Maciej Jakubczyk, szef działu edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

fot. Paweł Czarnecki

Wiele atrakcji czeka na naszych widzów w kinie Muranów w Warszawie. Pierwsi goście, którzy w ostatni weekend festiwalowy zgłoszą się do kasy kina z biletem na seanse dla najmłodszych otrzymają dodatkowo wejściówki do centrum zabaw Bajkolandia, które jest partnerem naszego festiwalu. Ponadto w sobotę  (4.10) o godz. 10.30 po pokazie przebojowej norweskiej produkcji „Kacper i Emma – zimowe wakacje” z widzami spotka się reżyser filmu Arne Lindtner Næss. W niedzielę (5.10) o godz. 13.00 po projekcji „Meczu życia”, wzruszającej opowieści o walce z losem i stawianiu czoła wyzwaniom będzie okazja porozmawiać z reżyserką Katariną Launing.
Wiecej informacji o spotkaniach z naszymi norweskimi gośćmi: tutaj

Dodatkowo naszych najmłodszych i tych nieco starszych widzów zapraszamy na ciekawe warsztaty i spotkania po projekcjach filmowych:

04.10, sobota, po projekcji filmu Superbrat, godz. 10.00
spotkanie dla rodziców: O wspólnym filmów oglądaniu i mądrym wychowywaniu (90 min.)
w czasie spotkania dzieci zapraszamy na warsztaty plastyczne (90 min).
Spotkanie warsztatowe dla rodziców, którzy dostrzegają potencjał edukacyjny i wychowawczy wspólnego oglądania filmów z dziećmi. Punktem wyjścia do pracy będzie poprzedzający spotkanie seans filmowy. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się psychologowie współpracujący z Fundacją Generator, która od 2008 roku popularyzuje wykorzystywanie filmów w psychoedukacji, edukacji, terapii i interwencji kryzysowej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się między innymi: Jakie zasady przyjąć w rodzinie by filmy, gry czy inne media służyły dzieciom a nie szkodziły? Jak skutecznie wspierać dzieci w ich kontakcie z mediami? Co daje wspólne oglądanie filmów z dziećmi? Jak rozmawiać z nimi po filmach? Jak podejść do trudnych tematów i emocji towarzyszących filmowym projekcjom? Czy kinem można wychowywać?

04.10, sobota, po seansie filmu Sekret Eleonory, godz. 10.15
warsztaty plastyczne Wydawnictwa Zakamarki
Przez całą sobotę zapraszamy również na kiermasz książek wydawnictwa Zakamarki w holu kina Muranów.

05.10, niedziela, po projekcji zestawu filmów kino dzieci: przyjaźń, godz. 12.00
warsztaty plastyczne Wydawnictwa EneDueRabe
Przez całą niedzielę zapraszamy również na kiermasz książek wydawnictwa Zakamarki w holu kina Muranów.

Przeżyjcie z nami filmowe przygody w kinach w ten weekend! 🙂

fot. Paweł Czarnecki