Powrót do listy aktualności

Pokazy dla dzieci ze spektrum autyzmu

W ramach tegorocznej edycji Kina Dzieci, wspólnie z Fundacją Pomoc Autyzm, partnerem Festiwalu, przygotowaliśmy dwa pokazy spełniające potrzeby małych widzów ze spektrum autyzmu.

Podczas pokazów światło na sali zostanie przygaszone, natężenie dźwięku zostanie zmniejszone, będzie także możliwość swobodnego poruszania się po sali kinowej. Pokazy filmowe nie będą poprzedzone reklamami.

Zachęcamy rodziców do przygotowania dzieci do wizyty w kinie – pomoże w tym broszurka opracowana przez Fundację Pomoc Autyzm.

Do zapoznania się z przestrzenią kina Muranów może posłużyć także spacer wirtualny

 

Plan pokazów:

22.09 (niedziela) | 10:00 | Kino Muranów

Dimitri i Gruffalo – zestaw filmów krótkich

29.09 (niedziela)| 10:00 | Kino Muranów 

Gordon i Paddy

 

Bilety do kupienia w kasie kina Muranów oraz na stronie www.kinomuranow.pl.

 

 

Fundacja Pomoc Autyzm powstała z myślą o nauczycielach, specjalistach i rodzicach, którzy na co dzień stają przed wyzwaniem, jakim jest praca z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, zespołem Aspergera oraz zaburzeniami pokrewnymi. Jej celem jest przekazywanie wiedzy, umiejętności oraz narzędzi umożliwiających prowadzenie skutecznej terapii i edukacji. W ramach programu „Kino przyjazne sensorycznie w Twoim mieście” Fundacja Pomoc Autyzm  wspiera kina we wprowadzaniu dostosowanych pokazów filmowych. Więcej informacji na stronie internetowej: www.pomocautyzm.org. 

 

Pokazy są jest częścią 7. Festiwalu Kultury Bez Barier