Powrót do listy aktualności

Premiery filmowe Kina Dzieci w II połowie 2019

Powoli zbliżamy się do połowy 2019 roku, „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” i „Basia 2” zdobyły serca widzów i do dziś zapełniają sale kinowe w całej Polsce. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w nadchodzących miesiącach, przed nami pięć naprawdę fantastycznych premier!

Już za chwilę, 17 maja zaprosimy widzów na “Łowców czarownic”.

DEX_7702 (1)

Główny bohater „Łowców czarownic”, to 10-letni Jovan, który nocą jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, a za dnia – niepewnym siebie chłopcem, dla którego z racji niepełnosprawności proste czynności często bywają wyzwaniem. Jovan ma mózgowe porażenie dziecięce i niemal każde popołudnie spędza na sali rehabilitacyjnej. Jego życie zmienia się, gdy do klasy dołącza nowa koleżanka – buntownicza Milica. Zadziorna dziewczynka ma inny problem, jej rodzice zdecydowali się na rozwód, a ojciec związał się z… wiedźmą! Dwójka przyjaciół postanawia połączyć siły i działać! Czy im się to uda? A może czekają ich jeszcze większe wyzwania? “Łowcy czarownic” w kinach od 17 maja!

Łowcy czarownic

reżyseria: R. Miljković

kraj i rok produkcji:  Serbia, Macedonia, 2018

kategoria wiekowa: 9+

premiera: 17 maja 2019


Od 7 czerwca widzowie będą mogli zobaczyć duńską produkcję „Jestem William”.

Jestem_William_6-590x368

William mieszka ze swoim wujkiem Nilsem, który kupuje i sprzedaje rzeczy po korzystnej cenie, ma też dużą słabość do karcianych gier. Ojciec Wiliama nie żyje, a leczy się z depresji. W szkole Wiliam nękany jest przez kolegę Martina i jego bandę, po uszy zakochany jest też w koleżance z klasy Violi. Gdy wuj Nils zadłuża się na ogromną kwotę u miejscowych gangsterów, chłopiec  postanawia działać i udaje się na  rozmowę z  przywódcą  mafii, żeby wynegocjować nowy termin spłaty długu… Czy uda mu się uratować wuja z opresji? Dowiemy się już niebawem!

Jestem William

reżyseria: J. Elmer

kraj i rok produkcji: Dania 2017

kategoria wiekowa: 9+

premiera: 7 czerwca 2019


„Supa Modo” to kenijsko – niemiecka produkcja, którą w kinach zobaczyć będzie można od 5 lipca.

Supa-Modo-1-590x368

Główną bohaterką filmu jest Jo. Dziewczynka ma supermoc, wystarczy, że się skupi i może przesuwać  przedmioty i zatrzymywać czas. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Tylko jak jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce. Nagrodzona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018 rozważna i delikatna filmowa próba oswojenia tematów związanych z odchodzeniem.

Supa Modo

reżyseria: L. Wainaina

kraj i rok produkcji: Kenia, Niemcy 2018

kategoria wiekowa: 9+

premiera: 5 lipca 2019


Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha – „Gordon i Paddy”, zagości w polskich kinach od 11 października.

Gordon-i-Paddy_1-590x368

Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie? Przekimany się jesienią!

Gordon i Paddy

reżyseria: L. Hambäck

kraj i rok produkcji: Szwecja 2017

kategoria wiekowa: 4+

premiera: 11 października 2019


Rok zakończymy z uwielbianą przez wszystkich, charakterną „Basią 3”!

thumbnail.45855.4

Przed nami kolejna adaptacja czterech książek z kultowej serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Reżyserzy serialu, Marcin Wasilewski i Łukasz Kacprowicz, zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Pokazują w nim świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki – widzowie i czytelnicy kochają Basię za to, że jest zwykłą dziewczynką, z którą może utożsamić się każde dziecko, a z perypetiami Mamy i Taty – każdy rodzic.

Basia 3

reżyseria: M. Wasilewski i Ł. Kacprowicz

kraj i rok produkcji: Polska 2019

kategoria wiekowa: 4+

premiera: 15 listopada 2019

Życzymy wszystkim udanych seansów i do zobaczenia na sali kinowej!