Powrót do listy aktualności

Premiery Kina Dzieci – przegląd tytułów, które zobaczymy jeszcze w tym roku!

Operacja Człowiek w Czerni – premiera 6 września

Opis filmu

Tiril i Olivier to para młodych detektywów. Wraz z wiernym psim przyjacielem, Ocho, rozwiążą każda zagadkę. Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. Czego szuka zamaskowany złoczyńca? Czy znalezienie mapy z przeszłości pozwoli na przełom w sprawie? Czy prawda ujrzy światło dzienne? Najwyższej próby kryminał familijny i adaptacja popularnej książki z serii Biuro Detektywistyczne nr 2.

Tytuł oryginalny: Operasjon Morkemann, reżyseria: Grethe Bøe, kraj i rok produkcji: Norwegia 2018, czas trwania: 82 min, wersja językowa: dubbing, gatunek: aktorski, familijny, kryminał, kategoria wiekowa: 6+.

Gordon i Paddy – premiera 11 października

Opis filmu

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Tytuł oryginalny: Gordon&Paddy, reżyseria: Linda Hambäck, kraj i rok produkcji: Szwecja 2017, czas trwania: 65 min, wersja językowa: dubbing, gatunek: animacja, familijny, kategoria wiekowa: 4+.

Basia 3 – premiera 8  listopada

Opis filmu

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek, już jesienią w kinach. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt.

Zestaw czterech odcinków: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”, „Basia i Boże Narodzenie”.

Reżyseria: Marcin Wasilewski, kraj i rok produkcji: Polska 2019, czas trwania: ok. 50 min, Wersja językowa: dubbing, Gatunek: animacja, familijny, kategoria wiekowa: 4+.