Powrót do listy aktualności

Relacja z drugiego weekendu Kina Dzieci

Oto relacja z finałowego weekendu 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Dziękujemy za wspólne emocje!

W sobotę w Kinie Muranów gościła ekipa Wikinga Tappiego z pisarzem Marcinem Mortką i ilustratorką Martą Kurczewską, a w Kinie Praha z widzami spotkali się aktorzy i reżyser Łowców czarownic. W Kinie Muranów zadawaliśmy niełatwe pytania i szukaliśmy na nie odpowiedzi przed filmami Konkursu filmowych odkryć razem ze SPOTLIGHT KIDS.

Ostatniego dnia festiwalu spotkaliśmy się w filmowym Klubie Kina Dzieci w Kinie Muranów, poznawaliśmy indyjskie tańce z Magdaleną Niernsee, tradycyjne stroje i grę carrom z Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu i indolożką Pauliną Nowakowską w Kinie Praha. Ulubiony fragment Pippi Pończoszanki przed projekcją filmu przeczytała Sylwia Chutnik. Gościliśmy uczestników i reżysera polskiego odcinka dokumentu 199 małych bohaterów.

W niedzielę o 16:00 przyszedł czas na ogłoszenie wyników przez składy jurorskie oraz na wieńczący festiwal koncert. Wacław Zimpel przywiózł niesamowite instrumenty z odległych zakątków świata i jak na Kino Dzieci przystało mali widzowie sami mogli zawładnąć sceną!

Fotorelacja: Alicja Szulc.