Powrót do listy aktualności

Relacja z ostatniego weekendu Kina Dzieci w Warszawie

W ostatni weekend 4. Festiwalu Filmowego Kina Dzieci odwiedziła nas reżyserka filmu „Superagentka” Karla von Bengtson, która odpowiedziała na pytania widzów po seansie. Gościliśmy także Florę Li Thiemann, młodą aktorkę wcielającą się w główną rolę w filmie „Przygoda Nelly”.

W Kinie Muranów dziennikarka radiowa Weronika Wawrzkowicz przeczytała swój ulubiony fragment książki „Ronja, córka zbójnika” przed pokazem filmu na wielkim ekranie. W Kinotece przeżyciem dla najmłodszych był specjalny pokaz odcinków „Żubra Pompika” – po seansie fani Pompika chętnie zbierali autografy od rysownika Tomasza Samojlika, aktorów i twórców serialu.

Zainaugurowaliśmy Klub Kina Dzieci – po projekcji „Pata i Mata” aktorka Teatru Guliwer Joanna Borer odpowiedziała na pytanie dzieci: czy lalka to też aktor? Były też wykłady Uniwersytetu Dzieci i wspólne warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki. Na zakończenie festiwalu, po tym jak poznaliśmy laureatów nagród Kwiatu Paproci, utwory inspirowane krótkimi filmami wspólnie z widzami zagrali pedagodzy muzyczni Dagna Sadkowska i Michał Górczyński. To była wspaniała zabawa na finisz!

Więcej zdjęć na naszym Facebooku.