Powrót do listy aktualności

Relacja z pierwszego weekendu Kina Dzieci w Warszawie

Kino Dzieci wystartowało! W Warszawie najmłodsi widzowie najpierw z wielkim entuzjazmem obejrzeli odcinki serialu Basia i mogli zadać pytania twórcom swoich ulubionych książeczek, Zofii Staneckiej i Mariannie Oklejak, a także reżyserowi serialu Marcinowi Wasilewskiemu. Później festiwal oficjalnie otworzyła projekcja filmu Storm. Opowieść o odwadze w Kinie Muranów. Młodzi aktorzy Juna de Leeuw i Davy Gomez odpowiadali na pytania dzieci – po spotkaniu przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcia!

W niedzielę świetnie bawiliśmy się na Tarapatach. Po filmie na pytania widzów odpowiedziała reżyserka Marta Karwowska, młodzi aktorzy Hania Hryniewicka i Jakub Janota-Bzowski, a także współautorka książki Katarzyna Rygiel.

W weekend poznawaliśmy świat na pierwszych wykładach Uniwersytetu Dzieci, uczyliśmy się czeskiego z Czeskim Centrum, muzykowaliśmy z Patrykiem TikTakiem Matelą, tworzyliśmy i konstruowaliśmy na warsztatach plastycznych po filmach i na warsztatach MajsterkoVOX w Kinotece, a także… robiliśmy własnych skarpetkowych bohaterów inspirowanych filmem Niedoparki!

Zobaczcie wybrane zdjęcia – pełna galeria na naszym Facebooku!