Powrót do listy aktualności

Różne strony świata – premiera 8 kwietnia

Filmy wybrane do tego zestawu pochodzą z różnych stron świata i odkrywają przed młodymi widzami jego nieznane zakątki. Dlaczego warto podróżować i poznawać inne kultury, obyczaje, tradycje? Czy podróż zawsze musi być realna? Czy czytanie książek, podziwianie obrazów, zdjęć i oglądanie filmów również można nazwać podróżowaniem? Z tekstów kultury możemy bardzo wiele nauczyć się o naszych rówieśnikach żyjących w innych, dalekich krajach.

zestaw-2 www

 

Prezenty Astona / reż. Uzi Geffenblad, Lotta Geffenblad / Szwecja 2012

Jeden kamień, drugi kamień, trzeci kamień… Jeden prezent, drugi prezent, setny prezent… Aston jest znany ze swojej kompulsywności i pasji kolekcjonerskiej. Nie lubi poprzestawać na jednym przedmiocie, lubi mieć ich setki. To prawdziwy problem dla rodziców i dla przestrzeni, w której musi je przechowywać.

Wstyd i okulary / reż. Alessandro Riconda / Włochy 2013

Klasówka. Mirko nie może rozwiązać zadań, bo nie widzi z bliska. Musi założyć okulary, ale co wtedy pomyśli o nim dziewczynka z sąsiedniej ławki, którą bardzo lubi?

Śnieg / reż. Antoine Lanciaux, Sophie Roze / Francja 2015

Okazuje się, że jest coś bardziej uniwersalnego niż słowa – życzliwość, serdeczność i chęć pomocy są ponad językowymi i narodowościowymi barierami. Wspaniała historia francuskiej i eskimoskiej rodziny w mieście pogrążonym w śnieżycy.

Niespodzianka / reż. Jacob Frey / Niemcy 2015

Kiedy Jake dostaje szczeniaka, w ogóle się nie cieszy. Psiak bardzo chce się zaprzyjaźnić i bawić. Czy radość i entuzjazm podarowanego przez rodziców szczeniaka przekonają Jake’a?

Premiera Różnych stron świata jest częścią projektu Dzieciaki na horyzoncie – akcji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, dzięki której co miesiąc na ekranach kin pojawiają się wyjątkowe filmy dla dzieci. Od grudnia do czerwca, do kilkudziesięciu kin w całej Polsce, zawitają najciekawsze tytuły wybrane z programu drugiej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Premiera: 8 kwietnia 2016 r.

Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty