Powrót do listy aktualności

Śladami bohaterów książki Maurizio. Włoska przygoda

Po seansie włoskich filmów krótkometrażowych Potwory nie istnieją i inne filmy krótkie odbędą się warsztaty ze wspólnego tworzenia mapy Rzymu śladami bohaterów książki Maurizio. Włoska przygoda. Uczestnicy wykonają i ustawią na planie miasta najsłynniejsze obiekty: fontanny, domy, rzeźby, place, parki… oraz lodziarnie. Zajęcia poprowadzą: autorka książki Katarzyna Kozłowska i ilustratorka Agnieszka Żelewska.

             

Prowadzące: 

Agnieszka Żelewska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, ilustratorka książek dla dzieci, autorka „Czarownicy Irenki” ze Świerszczyka, ilustracji do książek o Wesołym Ryjku. Laureatka dwóch nagród Polskiej Sekcji IBBY. Uwielbia Rzym o każdej porze roku, sycylijskie lody pistacjowe, włoską kawę, włoski makaron, włoskie filmy, włoskie piosenki, włoskie słońce i absolutnie wszystko, co włoskie. Ostatnio zilustrowała przygody Maurizia, kota o włoskim rodowodzie – jakżeby inaczej. W wolnych chwilach szyje koty – żelkoty. Ma kota Arika.

Katarzyna Kozłowska – z wykształcenia dziennikarka, z wyboru wegetarianka, a z zamiłowania fotografka i podróżniczka, a ostatnio także pisarka. Jeździ po świecie w poszukiwaniu inspiracji do nowych dań wegetariańskich, które fotografuje i opisuje na swoim blogu www.silkdressdiet.blogspot.com. Gdy nie podróżuje, nie gotuje i nie fotografuje, to buszuje na jakimś pchlim targu. Jest bowiem poszukiwaczką skarbów, a jak wiadomo pchle targi są ich pełne. Uwielbia, gdy stare niepotrzebne komuś przedmioty dostają nowe życie i kochającego właściciela. Wierzy w recycling i w dobro, które powraca. Ma dwa koty – Ryjka i Poziomkę.