Powrót do listy aktualności

Sonia – Ilustracja ze snu. Konkurs plastyczny dla dzieci

Festiwal Filmowy Kino Dzieci wspólnie z Zakamarkami, wydawcą książki “Sonia śpi gdzie indziej” Pii Lindenbaum, z okazji premiery “Sonii” (24 marca) zapraszają najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody filmowe i książkowe!

Ilustracja ze snu(1)

Sonia odwiedza koleżankę. To nie będzie zwyczajna wizyta – to pierwsze nocowanie poza domem. U Celestyny wszystko jest całkiem inne, jest zbyt wiele drzwi, otaczają ją inne kolory, zapachy i smaki, śnią się inne sny… Jakie?

No właśnie, jakie mogą być sny?

Kino Dzieci wspólnie z Wydawnictwem Zakamarki organizuje konkurs, w którym dzieci poprzez prace plastyczne opowiedzą o swoich snach. Wyklejanka, kolaż, malowanie i rysowanie pomogą najmłodszym opowiedzieć o swoich sennych przygodach. Przyjemnych, dziwnych albo strasznych, albo jeszcze innych!

Zadanie konkursowe:

Do stworzonej przez siebie pracy plastycznej wymyślcie tytuł lub opis Waszego snu (jedno zdanie).
Wraz z pracą plastyczną prześlijcie odpowiedzi na 3 pytania dotyczące książki i filmu o Soni:
1. Jakie imię nosi pies Celestyny?
2. Kto odprowadził Sonię do Celestyny?
3. Gdzie rano rodzice znajdują Celestynę i Sonię?

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci do 10 lat. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody książkowe i filmowe ufundowane przez Wydawnictwo Zakamarki i Festiwal Filmowy Kino Dzieci.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i adres do wysiłki prac znajduje się tutaj. Organizatorzy czekają na prace plastyczne do 15 kwietnia 2017 roku!

Premiera “Sonii” 24 marca – więcej informacji o filmie tutaj. Zobaczcie zwiastun i do zobaczenia w kinie!