Powrót do listy aktualności

Specjalny pokaz premierowy i dyskusja

Na tydzień przed rozdaniem Oscarów do polskich kin wejdzie film Alê Abreu Chłopiec i świat – kandydat do najważniejszej nagrody przemysłu filmowego w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany.

Chlopiec_fanpage_3 cover foto

Już 19 lutego Chłopiec i świat wejdzie na ekrany polskich kin. Jest to niezwykła animacja łącząca wiele technik artystycznych, przedstawiająca złożoność świata z perspektywy dziecka. Film bez dialogów, oparty na wyjątkowych obrazach i muzyce pojawił się na wielu festiwalach, zbierając nagrody i przede wszystkim zachwyty nad wyjątkową, oryginalną stylistyką.

Tuż przed poznaniem werdyktu Akademii pragniemy zaprosić widzów w Warszawie na pokaz premierowy połączony z dyskusją wokół animacji i kina artystycznego vs. kina komercyjnego. Film Alê Abreu staje w szranki o Oscara z produkcjami spod znaku Disneya i Pixara. Wcześniej przyznawane nagrody i wyróżnienia w dziedzinie animacji pokazują, że filmy takie jak W głowie się nie mieści i Chłopiec i świat konkurują ze sobą na międzynarodowych festiwalach i dzielą między siebie wyróżnienia i nagrody. Co jednak wyróżnia film Abreu i jakie ma szanse w wyścigu o Oscara z takimi tytułami jak np. Anomalisa czy wspomniane W głowie się nie mieści? Porozmawiamy również o animacji jako o formie stereotypowo odbieranej jako film dla dzieci i przyjrzymy się, czy Chłopiec i świat to film dla dzieci i tylko dla nich. To tylko część z wątków dyskusji do której zaprosiliśmy Kaję Klimek, Szymona Holcmana i Grzegorza Wacławka.

Pokaz premierowy i dyskusja: 19 lutego 2016, godzina 19:00
Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5, Warszawa

Wydarzenie na Facebooku.