Powrót do listy aktualności

Spotkanie z reżyserami filmów “Kacper i Emma” i “Mecz Życia” w Warszawie

W ostatni weekend festiwalowy zapraszamy na inspirujące spotkania z naszymi norweskimi gośćmi. 

W sobotę (4.10) o godz. 10.30 po pokazie przebojowej norweskiej produkcji Kacper i Emma – zimowe wakacjez widzami spotka się reżyser filmu Arne Lindtner Næss.

To norweski aktor, reżyser, producent telewizyjny i scenarzysta, uznawany za jednego z najważniejszych twórców filmów dla dzieci i kina familijnego w Norwegii.  Był reżyserem i producentem kreatywnym telewizyjnej serii o młodym gangu Olsena, który potem przeniósł na duży ekran. Jego filmy przyciągają do kin rekordową liczbę widzów. Jest też laureatem nagrody Amanda dla najlepszego filmu dla dzieci i młodzieży oraz nagrody jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Montrealu. Ostatnio realizuje kolejne części przygód Kacpra i Emmy – ekranizacje niezwykle poczytnych książek.

W niedzielę (5.10) o godz. 13.00 po projekcji „Meczu życia, wzruszającej opowieści o walce z losem i stawianiu czoła wyzwaniom  będzie okazja porozmawiać z reżyserką Katariną Launing.

Pochodząca ze Szwecji autorka filmów studiowała reżyserię w Norweskiej Szkole Filmowej; wyreżyserowała kilkanaście krótkich metraży i produkcji telewizyjnych. Zrealizowany w 2014 roku „Mecz życia” powstał na podstawie książki Jacquesa Vriensa.

Rezerwacja biletów:
Kino Muranów
ul. Andersa 5
22 635 25 29