Powrót do listy aktualności

Weekend z Kinem Dzieci w warszawskim kinie Muranów

Festiwal Filmowy Kino Dzieci zdobył nominację do nagrody Wdechy w kategorii stołecznego wydarzenia roku 2014. Z tej okazji w ostatni weekend stycznia w warszawskim Kinie Muranów  będzie można raz jeszcze festiwalowe hity filmowe.

Dobre kino dla dzieci to główna idea Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, którego pierwsza edycja została ciepło przyjęta przez stołecznych widzów. Frekwencja festiwalowa w warszawskim kinie Muranów przekroczyła 4 tysiące widzów, którzy w kinie rodzinnym szukają czegoś więcej niż tylko animowanych superprodukcji. W najbliższy weekend 31/01-1/02 będzie można zobaczyć raz jeszcze piękne i mądre filmy, wyróżnione podczas I edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

felix

W sobotę 31.01 o godz. 10:30 w Kinie Muranów odbędzie się projekcja filmu Felix, niezwykłego kina dziecięcego z Afryki. To historia chłopca, któremu pasja do jazzowego grania na saksofonie odziedziczonym po ojcu pozwala przezwyciężyć trudności dorastania. Film otrzymał wyróżnienie jury podczas I edycji Festiwalu Kino Dzieci.

kacper

W niedzielę 1.02 o godz. 10:00 Kino Muranów pokaże ponownie zdecydowany hit festiwalowy – „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele”, czyli pierwszą część przygód pary czterolatków, która zdobyła aż dwie główne nagrody festiwalowe: Złoty Kwiat Paproci przyznawany jurorów oraz nagrodę publiczności. To film, który pozwala spojrzeć na świat z perspektywy najmłodszych i udowadnia, że kino dla kilkulatków nie musi być infantylne, za to pięknie może łączyć aktorstwo i animację, a przede wszystkim wdzięk, humor, atrakcyjną fabułę i szlachetny przekaz.

Dla wielbicieli pięknych animacji przygotowaliśmy zestaw krótkich metraży pokazywanych w ramach Festiwalu Kino Dzieci w bloku tematycznym „Przyjaźń”. W skład zestawu wchodzą filmy: Miejsce na Miotle, Płatek śniegu, Kąpiel gałganków, Gałganki na huśtawce, Zgadywanki gałganków, Tulku. Pokaz zestawu w Kinie Muranów w niedzielę 1.02 o godz. 10:30.

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się jakie wydarzenie powinno zdobyć WDECHĘ 2014 to przyjdźcie w weekend do Kina Muranów i przeżyjcie rodzinną przygodę w kinie. :)

wdechy_cover-photo-FB

Program weekendu:
Sobota, 31.01.2015
10.30 – Felix – kategoria wiekowa 9+, 97’

Niedziela, 1.02.2015
10.00 – Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele- kategoria wiekowa 4+, 74’
10.30 – zestaw krótkich metraży: przyjaźń – kategoria wiekowa 5+, 50’

Więcej informacji o Festiwalu Filmowym Kino Dzieci: www.kinodzieci.pl www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie