Powrót do listy aktualności

WYOBRAŹNIA – zestaw filmów krótkich | lutowa premiera

Tylko ludzie mają zdolność do tworzenia wyobrażeń; to niezwykła umiejętność, która pozwala nam kreować, marzyć, jest też motorem naszych działań. Jak rozwijać wyobraźnię i do czego ją wykorzystywać? Czy wyobraźnia ma ograniczenia? Dlaczego mówimy: „ten strach jest wytworem wyobraźni”? Jak używać wyobraźni do twórczych działań? Zestaw filmów krótkometrażowych, pochodzących z różnych zakątków świata, został wyselekcjonowany w taki sposób, aby pomóc dzieciom odnaleźć odpowiedzi na te pytania.

WYOBRAŹNIA. Zestaw filmów krótkich

A w nadchodzący weekend zapraszamy do Wrocławia i Warszawy na specjalne pokazy filmów połączone z warsztatami dla dzieci i dorosłych w ramach cyklu O filmie się rozmawia.

Temat: Bez wyobraźni byłoby bardzo nudno! Jak pobudzać dzieci do rozwijania kreatywności?

20.02.2016 (sobota) 10:00 – Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław

Dzieci mają głowy pełne pomysłów i nieograniczoną wyobraźnię.
Do czasu gdy w ich życiu wydarza się coś co powoli, po cichu zaczyna ją ograniczać. Czym jest to coś i dlaczego się wydarza?  Czy wyobraźnia jest nam dana czy możemy się jej nauczyć? Co nam ją ogranicza a co rozwija?

Na to i na kilka innych pytań odpowiemy sobie w trakcie warsztatów, na których to Wy, rodzice, będziecie musieli postawić się w roli twórcy pełnego kreatywnych pomysłów, a my podsuniemy Wam pomysły, jak samemu można wspomóc rozwój wyobraźni naszych dzieci.

 

21.02.2016 (niedziela) 11:00 – Kino Muranów, ul. Andersa 5, Warszawa

Po projekcji zapraszamy rodziców do wspólnej gry z wyobraźnią w roli głównej. Zastanowimy się, o czym mówią obejrzane filmy. Podzielimy się wrażeniami i doświadczeniem. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób wyobraźnia pozwala:
– przybliżyć to, co nieznane i oswoić to, czego się boimy,
– odkrywać nowe marzenia i sposoby na zdobywanie świata,
– znajdować pociechę i ukojenie podczas rozłąki z bliskimi,
– bawić się, przeżywać radość,
– ekspresyjnie wyrazić siebie.
Dowiemy się, jak wspierać twórczy potencjał dziecka (lub przynajmniej go nie tłamsić). Poznamy tajemniczą postać Wewnętrznego Krytyka i nieodłączne towarzyszki twórczości: Dywergencję i Konwergencję. Zadbamy o własną rodzicielską wyobraźnię, by wychowywać inspirująco.