Powrót do listy aktualności

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” – po światowej premierze w Cannes do zobaczenia na Kinie Dzieci

Film „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” (reż. Lorenzo Mattotti) został zakwalifikowany do sekcji Un Certain Regard tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie odbędzie się jego światowa premiera. Polscy widzowie zobaczą go po raz pierwszy we wrześniu podczas 6. MFF Kino Dzieci.

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” (tyt. oryg. ‘La Fameuse Invasion des ours en Sicile’) to adaptacja książki autorstwa Dino Buzattiego. Opowiada historię grupy niedźwiedzi, które podczas ostrej zimy decydują się zejść do doliny i zaatakować Wielkie Księstwo Sycylii, w poszukiwaniu pożywienia i możliwości przetrwania. Na ekranie magia przeplata się ze zbrodnią, tęsknota i miłość walczą z chęcią władzy i wpływu. Niedźwiedzie przeżywają ekscytujące przygody pełne potworów, czarów, grozy i niekiedy gorzkich zwrotów akcji.

„Wyspa niedźwiedzi” to koprodukcja francusko-włoska za którą stoją: Prima Linea Productions, Francja 3 Cinéma, Pathé, Indigo Film, Rai Cinema; wykonana w łączonej technice 2D / 3D. Za scenariusz odpowiadają Lorenzo Mattotti, Thomas Bidegain i Jean-Luc Fromental. 72. Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 14-25 maja.

wyspa niedźwiedzi

Polskim akcentem tegorocznej edycji jest zaproszenie Pawła Pawlikowskiego do składu jury kierowanego przez Alejandro Gonzaleza Inárritu. Po pokazie w Cannes „Wyspa niedźwiedzi” walczyć będzie o nagrodę w konkursie festiwalu w Annecy.

Polska premiera „Wyspy niedźwiedzi” odbędzie się podczas 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Festiwal potrwa w dniach 21-29 września w Warszawie, Wrocławiu i około dwudziestu innych miastach.