Powrót do listy aktualności

Zapisy na wydarzenia Kina Dzieci

Poniżej znajdą Państwo wszystkie wydarzenia 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie, na które obowiązują wcześniejsze, bezpłatne zapisy.

22.09, godz. 17.30 – 19.30, Kino Muranów

Kino Dzieci o wychowaniu: wykład dla rodziców, edukatorów i nauczycieli

O wykładzie: Chcemy zainspirować dorosłych do poszukiwania nowych sposobów komunikowania się z dziećmi. Wspólnie odkryjemy na nowo coś, o czym często zapominamy w codziennym życiu – ciekawość. Co to oznacza? Chcemy zachęcić do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, kim naprawdę są nasze dzieci. Dorośli często zakładają, że o dzieciach wiedzą wszystko. Bardzo często byliby zaskoczeni, gdyby wiedzieli, w jak dużym stopniu znają jedynie swoje wyobrażenia na ich temat. Aby lepiej się poznać, musimy uruchomić ciekawość. To nasze zadanie nie tylko jako rodziców czy nauczycieli, ale przede wszystkim jako ich przyjaciół. Wykład poprowadzi Dušanka Kosanović – psycholożka, trenerka, terapeutka, szefowa FamilyLab Chorwacja. Wydarzenie tworzone we współpracy z Familylab Polska, fundacją popularyzującą metody wychowawcze Jespera Juula (wybitnego duńskiego pedagoga, autora książki “Twoje kompetentne dziecko”). (WIĘCEJ)

FORMULARZ ZAPISOWY

23.09, Kino Muranów

lekcja języka czeskiego przygotowana przez Czeskie Centrum

(po seansie filmu Błękitny Tygrys)

Specjaliści z Czeskiego Centrum przygotowali dla widzów Kina Dzieci krótką lekcję. Będzie można dowiedzieć się, jak się po czesku przywitać, jak się przedstawić i jak powiedzieć, że się kocha kino. (WIĘCEJ)

FORMULARZ ZAPISOWY

23.09, godz. 9.00 – 15.30, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Kino Dzieci o wychowaniu: warsztaty dla nauczycieli

Program warsztatów:

9.00 – 11.00: seminarium Dorosły jak latarnia morska (zajęcia w grupach 20-osobowych). Prowadzące: Martyna Gryżewska, Marta Stasiełowicz – Familylab Polska

11.15-13.00: projekcja filmu „Tarapaty” (Polska, 2017), po seansie spotkanie z reżyserką – Martą Karwowską oraz producentką – Agnieszką Dziedzic

14.00-15.30: Filmy Kina Dzieci w praktyce szkolnej – warsztaty metodyczne. Prowadząca: Anna Równy – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TUTAJ)

FORMULARZ ZAPISOWY

23.09, Kinoteka

zwiedzanie Muzeum Domków dla Lalek z przewodnikiem

(po seansie filmu Zimowe przygody Jill i Joy)

W Pałacu Kultury i Nauki każdy filar, każdy korytarz i każdy zakamarek skrywa jakąś tajemnicę. A co kryje się za tymi wielkimi, zaczarowanymi drzwiami od szafy? Muzeum Domków dla Lalek. Przedstawiciele Muzeum – wybitni specjaliści od domkolalkologii, opowiedzą więcej o tym tajemniczym miejscu przed seansem filmu „Zimowe przygody Jill i Joy”. Aby wziąć udział w zwiedzaniu Muzeum należy zapisać się przez formularz (oprowadzanie odbywa się w dwóch turach, o 14:00 i 15:00). (WIĘCEJ)

LIMIT MIEJSC WYCZERPANY

25.09, godz. 17.30-19.30, Muranów

Kino Dzieci o wychowaniu: seminarium Jestem OK. taki, jaki jestem 

Seminarium dotyczące obszaru kluczowego dla rozwoju dziecka – poczucia własnej wartości. Zdrowe poczucie własnej wartości daje nam możliwość rozwijania swojego potencjału, adekwatnego wykorzystania własnych zasobów, budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, funkcjonowania zgodnie ze swoimi wartościami i otwartości na opinie innych. Jak nie przekroczyć granicy pomiędzy konstruktywnym towarzyszeniem dziecku a „rozpuszczaniem” go, jak odróżnić poczucie własnej wartości od pewności siebie. Seminarium poprowadzi Anna Przybyszewska z Familylab Polska. (WIĘCEJ)

LIMIT MIEJSC WYCZERPANY

26.09, godz. 17.30-19.30, Muranów

Kino Dzieci o wychowaniu: seminarium Dziecko w szkole

Seminarium odpowie na pytania, jak mądrze wspierać dziecko, aby radziło sobie jak najlepiej z edukacją szkolną. Jak oddać mu za nią odpowiedzialność za nią, jednocześnie nie pozostawiając samego, a także jak funkcjonować w triadzie ja – moje dziecko – szkoła. Poprowadzi je Anna Kasprzycka z Familylab Polska, trenerka z pracowni „Rodzina w relacji” (WIĘCEJ).

LIMIT MIEJSC WYCZERPANY