Powrót do listy aktualności

Żubr Pompik i wyjątkowi goście w Kinotece

W sobotę 30 września o 12:00 w warszawskiej Kinotece obejrzymy zestaw siedmiu odcinków serialu o ulubionym bohaterze dzieci Żubrze Pompiku! Po seansie odbędzie się spotkanie z Tomaszem Samojlikiem – autorem komiksów o Pompiku oraz z twórcami serialu, m. in. Eweliną Gordziejuk – producentką, Wiesławem Ziębą – reżyserem. Zachęcamy do przyniesienia książek o Pompiku i wzięcia autografów!

Żubr Pompik wraz z rodzicami żyje w puszczy. Pewnego dnia w rodzinie pojawia się mała Polinka. Odtąd młode żubry będą razem odkrywać cuda przyrody i uczyć się otaczającego ich świata. Nasz bohater musi sprostać roli starszego brata i wraz z siostrą odkrywa niezwykły i różnorodny świat przyrody, który z komiksów Tomasza Samojlika przeniesiono na ekran. W ekranizacji usłyszymy znane i lubiane głosy: narratorem serii jest Krystyna Czubówna, a głosu tacie Pompika, Pomrukowi, użyczył Wiktor Zborowski.

pompik_duzy

BILETY W KASIE KINOTEKI I NA WWW

ODCINKI
Barwy ochronne
Pompik i jego siostra bawią się w chowanego. Przy tej okazji odkrywają, jak wiele zwierząt potrafi bez trudu kamuflować się w naturalnym środowisku. A więc do tego służą im te wszystkie plamki, paski, niezwykłe wzory i kolory!

Do góry nogami
Pompik i Polinka poznają ciekawe stworzenia, które nie dość, że śpią w dzień, to jeszcze do góry nogami! To nietoperze. Rodzeństwo postanawia wypróbować, jak to jest patrzeć na świat z ich perspektywy.

Duże i małe
Pompik jest najmniejszym żubrem w stadzie, co bardzo go martwi. Tata tłumaczy mu, że wszystko musi być na początku małe, a z czasem rośnie. Pewnego dnia w rodzinie pojawia się młodsza siostra Pompika, Polinka. Odtąd nasz mały żubr przestaje być najmłodszy w stadzie, a staje się odpowiedzialnym, starszym bratem.

Meszka
Czy wszystkie zwierzęta są przyjazne? Chyba nie. Małe, z pozoru urocze meszki okazują się bardzo dokuczliwe – gryzą żubry! Nie odstrasza ich nawet ryk dorosłego, potężnego samca. Czy jest jakiś sposób na pokonanie tych kłopotliwych owadów?

Polinka i pajęczynka
Pewnego razu Polinka wpada w pajęczynę i nie robi to na niej dobrego wrażenia. Pajęczyna jest okropnie lepiąca, a jej właściciel – pająk – wydaje się groźny i odrażający! Pompik próbuje przekonać siostrę, że pozory mylą, a to, co początkowo nam się nie podoba, może okazać się piękne i pożyteczne.

Smaki
Świat jest pełen różnorodnych smaków! Pompik i Polinka postanawiają dowiedzieć się, co jadają inne zwierzęta i spróbować tego samego. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest stworzone dla podniebienia żubrów.

Tropy na śniegu
Zimą zabawa w chowanego nie jest taka trudna dla tego, kto sztuka. Wystarczy iść po śladach na śniegu. Pompik odkrywa jednak, że nie wszystkie ślady należą do żubrów! Trzeba nauczyć się je odróżniać. Niespodziewanie Pompik i Polinka trafiają na małego wilka, który zgubił się w lesie. Muszą pomóc mu odszukać mamę. Jak? Po śladach!